Зниження рівня води у Дніпрі негативно впливає на екологію Хортиці

Через значне зниження рівня води у Дніпрі у зв’язку з пошкодженням російськими нацистами Каховської ГЕС обміліла заплавна частина острова Хортиця.

Як повідомляє Національний заповідник «Хортиця», значне зниження води у річці Дніпро нижче греблі ДніпроГЕС вплинуло і на острів Хортицю та його заплавну частину, оскільки хортицькі озера безпосередньо сполучені з водами Дніпра та залежать від рівня води у ньому.

«Зараз на території Хортицької заплави оголені значні ділянки дна озер та більшості проток. На щастя, вода відступала поступово, що разом з особливостями рельєфу дна водойм дозволило рибі вийти у глибші руслові ділянки озер та р. Дніпро. Це пов’язано і з тим, що Хортицькі озера з’єднані між собою та з р. Дніпро», — йдеться у повідомлені.

Наразі через спуск води найбільше страждають тварини та рослини, які обрали місцем свого існування мілководдя. Вплив падіння рівня води на природні комплекси залежить від його тривалості. У разі підняття рівня води у весняний період наслідки для природи заплавної частини острову будуть, на щастя, не критичними. У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp Источник: https://forpost.media/novosti/znyzhennia-rivnia-vody-u-dnipri-nehatyvno-vplyvaie-na-ekolohiiu-khortytsi.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top