«Золоті» медикаменти — запорізькі посадовці закупили аптечки для укриттів за завищеними цінами

"Золоті" медикаменти - запорізькі посадовці закупили аптечки для укриттів за завищеними цінами

Ймовірне порушення на суму 180 тисяч гривень виявила громадська організація при закупівлі аптечок одним із департаментів Запорізької міськради

Робоча група «Прозорість і підзвітність» при Запорізькій ОВА розглянула звернення громадських активістів на черговому засіданні. Про це повідомили у пресслужбі ЗОВА. 

Читайте також: Дорогі закупівлі — запорізьке комунальне підприємство замовило обладнання та послуги за завищеними цінами

В березні 2023 року департамент Запорізької міськради провів процедуру закупівлі 125 аптечок першої медичної допомоги для укриттів. Очікувана вартість становила 1,2 млн грн. З компанією-переможцем було укладено договір на суму 789 тис. грн.

Активісти громадської організації проаналізували інформацію, що розміщена у вільному доступі. При цьому виявили потенційну переплату при закупівлі аптечок першої медичної допомоги у розмірі 180 тис. грн:

  • 85 аптечок за списком № 1 придбано за 318 325 грн (ціна за одиницю – 3 500 грн проти 2 938,22 грн)
  • 40 аптечок за списком № 2 придбано за 470 800 грн (ціна за одиницю – 11 000 грн проти 8 974,09 грн).

Для порівняння представники громадськості брали ціни, розміщені на офіційному сайті фірми «Фарммедальянс» – сертифікованого українського виробника медичних аптечок.

Дана публічна закупівля у 2023 році набула розголосу в інформаційному просторі як через ймовірне завищення вартості аптечок, так і через специфічні вимоги до їхніх складових. Активісти попросили вжити заходів щодо відміни процедури закупівлі, розірвання договору та притягнення винних до відповідальності.

Члени робочої групи «Прозорість і підзвітність» ухвалили рішення – звернутися до правоохоронних органів щодо перевірки виконання умов договору постачальником. Правоохоронці мають вжити відповідних заходів правового реагування в межах своїх повноважень.

Раніше ми писали про випадок з «Водоканалом» — підприємство стягнуло зі споживачів зайві 230 тисяч гривень. В ході розслідування з‘ясувалося, що працівники водоканалу включали одну й ту саму суму і в послуги за централізоване водопостачання, і за абонентське обслуговування.

Джерело

Share this post

нет
scroll to top