Зробили можливим генпрокурору впливати на парламент і на голосування, – Ігор Артюшенко про законопроєкт про зняття депутатської недоторканності 

Законопроєкт про зняття депутатської недоторканності ухвалили в другому читанні народні обранці. “За” висловився 291 народний обранець. Проти – 20. Про це повідомляє “5 канал”.

Головною особливістю законопроєкту є те, що відтепер для того, щоб притягнути нардепа до кримінальної відповідальності достатньо лише лише рішення генерального прокурора. Раніше ж цю процедуру ухвалював парламент.

Нововведення обговорили в ефірі програми «Інформаційний вечір» на 5 каналі.

Як зазначив народний депутат України VIII скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко, такий законопроект робить неможливим притягнення до відповідальності представників партії влади.

–  Як до цього нова влада прийняла фейковий закон про імпічмент президенту, згідно якого не можна зробити імпічмент президенту в законний шлях, то тепер прийняли закон про зняття недоторканності.

Згідно соціології виборець вимагав зняти недоторканність. І не один рік. Вони під оплески і посмішки публічно прокричали: «ми нарешті» зняли недоторканість, а насправді неможливо в принципі притягнути, особливо якщо ти – депутат від влади.

Тому що раніше кримінальне провадження міг відкрити слідчий прокурор. Тепер виключно генпрокурор. Уявімо ситуацію – депутатська більшість за поданням президента, який каже, що в мене свій стовідсотково прокурор, подає кандидатуру генерального прокурора. Депутатська більшість голосує за його призначення і він стає прокурором. Він буде переслідувати тих депутатів, стовідсотково свій прокурор?, – підкреслив політик.

Ігор Артюшенко наголосив, що тепер генеральний прокурор зможе впливати на хід голосування в Верховній Раді та на прийняття важливих для країни рішень.

–  Єдине, що можливо він може робити, і це, до речі ще гірше, ніж було, це якраз, скажімо так, впливати на прийняття рішень у Верховній  раді. Ну умовно кажучи, не хоче людина голосувати за прийняття ринку землі. Йому ж може подзвонити генпрокурор і сказати: «знаєш, там до мене звертався слідчий НАБУ, там хочуть кримінальну справу відкрити, давай ти проголосуєш, бо бачиш, я ж відкриваю справу або не відкриваю».

І другий момент – переслідування опозиції. Бо для опозиції це точно не «свій стовідсотково прокурор», опозиція його точно не призначала, а новій владі треба ж показувати, як вона заявляла «відрубані руки і всіх посадимо». Тому це момент тиску на депутатів з власною думкою всередині влади і тиску звичайно на опозицію, тому що генпрокурор, який «стовідсотково свій» звичайно буде намагатись показати роботу. У цьому ризики цього так званого «зняття недоторканості».

Мало того, що не зняли недоторканість, а ще й зробили можливим генпрокурору впливати на парламент і на голосування в парламенті, – підсумував народний депутат України VIII скликання.

Повна версія ефіру:

Сообщение Зробили можливим генпрокурору впливати на парламент і на голосування, – Ігор Артюшенко про законопроєкт про зняття депутатської недоторканності  появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/obshhestvo/zrobili-mozhlivim-genprokuroru-vplivati-na-parlament-i-na-golosuvannja-igor-artjushenko-pro-zakonoproiekt-pro-znjattja-deputatskoi-nedotorkannosti.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top