ЗСУ розгорнули нову піхотну бригаду в Роботиному

Україна активізувала свіжий піхотний контингент у стратегічно важливому селищі Роботине, зафіксувало видання Forbes. Свіжосформована 141-ша піхотна бригада прибула на підмогу знесиленій групі оборонців, які не лише зуміли відвоювати цю територію, але й продовжують її захищати в умовах постійної загрози.

Роботине, розташоване у Запорізькій області, стало символом витримки українських сил у 2023 році під час їх спроби контратакувати. Після важких боїв українські військові змогли укріпити свої позиції, але виклик контратак Росії залишався актуальним.

Згідно з Forbes, на допомогу прийшла 141-ша бригада, яка є одним з найновіших доповнень до українського війська. Це піхотне угруповання, що складається з шести батальйонів, прибуло на фронт після тривалого періоду навчань. Їхня присутність надає критично важливу підтримку втомленим силам, які обороняють регіон від постійних атак ворога.

Хоча 141-ша бригада прибула без важкої техніки, її роль як піхотного формування вкрай важлива для забезпечення обороноздатності. Вона допомагає компенсувати відсутність танкових і артилерійських підрозділів, що є важливим у контексті великих втрат, зазнаних українськими військами протягом останнього часу.

Як зазначив командир батальйону у коментарі для The Washington Post, основною проблемою залишається нестача особового складу. Введення в дію 141-ї бригади, а також інших новоутворених піхотних бригад, є спробою вирішити цю критичну проблему.

Водночас, незважаючи на підсилення, існує визнання, що цих сил може бути недостатньо для повного заміщення знесилених підрозділів, які боронили Україну протягом 2023 року. Політичні рішення в Києві, спрямовані на мобілізацію нових військових, можуть змінити ситуацію, надавши необхідні ресурси для тривалої оборони.

Ротація на Запорізькому напрямку

Зазначимо, як раніше повідомляв Акцент головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський раніше під час відвідин позицій українських оборонців на Запорізькому напрямку заявив про початок процесу ротації та заміни частин і підрозділів, які тривалий час виконують бойові завдання на передовій. За його словами, це позитивно вплине на морально-психологічний стан бійців.

“Позитивом є те що, не зважаючи на доволі складну обстановку на всій лінії фронту, нам вдалося запустити процес ротацій та заміни частин і підрозділів, які тривалий час виконують бойові завдання на передньому краї. Це дозволить стабілізувати обстановку і позитивно вплине на морально-психологічний стан наших воїнів”, – написав Сирський у своєму Фейсбук.

За геолокованими відео роботи українських захисників в районі Роботиного до останнього часу перебували такі підрозділи: 65 та 118 механізовані бригади, 82-га десантно-штуромова бригада, 128-ма гірсько-штуромова бригада, 14-та бригада НГУ «Червона калина», 3-та бригада НГУ «Спартан», 15-та бригада НГУ «Кара-Даг». Чи відведені якісь з них на ротацію поки не відомо. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/zsu-rozgornuli-novu-pihotnu-brigadu-v-robotinomu/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top