«Європейська Солідарність» добилася, щоб Запорізька районна лікарня продовжувала обслуговувати мешканців Запорізького району

Сьогодні на сесії Запорізької районної ради депутати проголосували за передачу Запорізької центральної районної лікарні на баланс Широківської ОТГ.

Це питання було ключовим в сьогоднішньому засіданні, адже від того, яка громада стане балансоутримувачем залежала доля медзакладу: приймаючі бюджет, ОТГ мають включити в суму необхідне для фінансування лікарні.

Першими про готовність прийняти майновий комплекс лікарні в повному складі заявила Широківська ОТГ та Долинська ОТГ. Згодом про необхідність прийняти ЦРЛ на баланс Запорізької міської територіальної громади заявили представники міськвлади – директорка департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Вікторія Ушакова та радник міського голови Анатолій Пустоваров.

Важливим був той факт, що профільна медична  комісія в Запорізькій територіальній громаді виказала зовсім протилежну думку. За словами членів комісії, міська ОТГ не готова до таких навантажень на бюджет.

Такі суперечні заключення поставили під питання діяльність лікарні в складі Запорізкої ОТГ. Депутати фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій районній раді виказали побоювання, що в разі, якщо лікарню отримає Запорізька ОТГ, найгіршим для медзакладу сценарієм може стати поступове зупинення медичних функцій. Говорячи іншими словами – закриття лікарні і здача приміщень ЦРЛ в оренду. В «ЄС» взяли на контроль питання і заявили, що ЦРЛ має залишатись на балансі громад, які здатні фінансувати лікарню а отже забезпечити мешканців Запорізького району медичною допомогою другої ланки.

За ініціативи «Європейської Солідарності» в Запорізькій районній раді були проведені круглі столи з обговорення проєктів рішення за участю представників громад.

За результатами круглого столу а також спільних засідань комісії депутати районної ради прийняли рішення про доцільність передачі Запорізької районної лікарні на баланс Широківської ОТГ.

В «Європейській Солідарності» наголошують: на сьогоднішній сесії вдалося відстояти лікарню і уберегти її від закриття.

«Завдяки Фракції «Європейська Солідарність» у Запорізькій районній раді ЦРЛ передана у власність Широківської ОТГ і таким чином можна гучно сказати «що історична та географічна доцільність у передачі лікарні громадам саме колишнього Запорізького району досягнута»,  – зазначив голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій районній раді Дмитро Кирильчук,

– Адже, нагадаємо, що історично три чверті пацієнтів ЦРЛ — це мешканці громад Запорізького району в минулих межах.

Таким чином ЦРЛ не відійшла місту Запоріжжю, а тут можна сказати, що вона абсолютно не потрібна Запорізькій ОТГ, бо повністю дублює функції близлежачих лікарень міста», — зазначив Дмитро Кирильчук.

Як ми писали раніше, з минулого року в Україні розпочався процес передачі комунальних закладів громадам. Цьому передував закон № №3614 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи». Законопроєкт розділяє доходи і видатки між бюджетами територіальних громад і районів, відповідно чого більшість районів стали не в змозі фінансувати районні лікарні.

.

Источник: https://forpost.media/novosti/yevropeyska-solidarnist-dobylasia-shchob-zaporizka-rayonna-likarnia-prodovzhuvala-obsluhovuvaty-meshkantsiv-zaporizkoho-rayonu.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top