Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про потенційну біологічну загрозу на тимчасово окупованій території Херсонської області.
За інформацією ГУР, російські окупаційні сили звозять туші худоби, інфікованої сибірською виразкою, до скотомогильників без дотримання санітарних вимог.
Йдеться про десятки таких об’єктів, найбільшу небезпеку серед яких, за даними розвідки, становлять поховання поблизу Асканії-Нової, Скадовська та Залізного Порту.
У ГУР зазначають, що заражених тварин не спалюють, а закопують без належного облаштування місць захоронення. Частина скотомогильників розташована поблизу населених пунктів і територій із високим рівнем ґрунтових вод, що може підвищувати ризик поширення збудника.
Українська розвідка наголошує, що такі дії створюють загрозу для цивільного населення та аграрного сектору регіону.
У відомстві також не виключають можливості проведення росією інформаційної провокації з використанням цієї ситуації для поширення неправдивих звинувачень щодо України.
Сообщение Через дії окупантів Херсонщині загрожує сибірська виразка – ГУР появились сначала на Газета МИГ.