Як врятувати потопельника та надати йому першу допомогу

Владислав Скоба розповів, що існує велика вірогідність того, що постраждалого ми побачимо ще у воді. Тоді ні в якому разі не потрібно кидатися на допомогу моментально та намагатись одразу ж близько підпливати до потерпілого. Людина, що перебуває у стресі, може не контролювати свої емоції та рухи. Постраждалий може брикатись, штовхатись. Через це постраждати, так і не надавши допомогу, може ще й рятувальник.

Для порятунку людини з води, необхідно дочекатись, поки вона стане знесиленою, але буде продовжувати намагатись вхопити повітря. В цей момент постраждалий почне втрачати свідомість, і тоді до нього можна буде наблизитись та починати витягати його з води. Владислав Скоба пояснив, що насправді витягнути потопельника з води – вкрай важке завдання, яке недосвідченій людині не вдасться виконати «правильно». Тож витягувати потерпілого з глибини можна так, як зручно вам, рятувальнику. Аби не травмувати потерпілого.

Вже коли потерпілий опиняється на березі, перш за все необхідно викликати швидку. Наступним кроком, який потрібно зробити, – перевірити, чи не забита ротова порожнина водоростями, піском, тощо. Важливо звернути увагу на те, як саме потопельник постраждав – під час пірнання вниз головою, чи просто захлинувся водою. Зважаючи на конкретний випадок, спосіб відкриття щелепи постраждалого та очищення його ротової порожнини від сторонніх предметів може відрізнятись.

Після того, як рятувальник переконався в прохідності дихальних шляхів потерпілого, необхідно зрозуміти, чи дихає людина, чи ні. Потопельника, який дихає, та просто знаходиться без свідомості, необхідно покласти у стабільне бокове положення та зігріти.

Якщо ж постраждалий не дихає, для того, щоб його врятувати, потрібно негайно переходити до серцево-легеневої реанімації. Розпочати реанімаційний процес необхідно з 5 рятувальних вдихів, за ним – провести 30 легеневих компресій.

Дивіться у актуальному інтерв’ю гостя Ранку з TV5:

-Чи дійсно у стані стресу людина може втопитись навіть на маленький глибині?

-Як висвободити легені потерпілого від води?

-Як проводити серцево-легеневу реанімацію потерпілому-потопельнику та на що важливо звертати увагу?

Источник: https://tv5.zp.ua/news/yak-vryatuvati-utoplenika-ta-nadati-jomu-pershu-dopomogu/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top