Запорізька медсестра отримала почесну світову нагороду

Раз на два роки 50 медсестер та медбратів зі всього світу нагороджують медаллю Флоренс Найтінгейл. Цього року такої нагороди удостоїлася запоріжанка.

Голова Дніпровської і Хортицький районної організації Червоного Хреста у Запорізькій області Валентина Басова стала цьогорічною володаркою медалі імені Флоренс Найтінгейл – нагороди Міжнародного комітету Червоного Хреста, яка присуджується медичним сестрам і братам за виняткову відданість своїй справі і хоробрість при наданні допомоги пораненим і хворим, як у воєнний, так і в мирний час.

Валентина Басова присвятила 48 років медсестринській справі. Зокрема 1986 року після аварії на Чорнобильській АЕС добровільно долучилася до рятувальників і кілька днів без сну й відпочинку надавала медичну та психологічну допомогу евакуйованим. Після землетрусу у Вірменії вона ініціювала та організувала збір крові для постраждалих.

2004-го, коли сталися вибухи на артилерійських складах у Запорізькій області, пані Валентина супроводжувала гуманітарні вантажі в зону лиха під час вибухів, незважаючи на загрозу для життя. У 2014-му надавала психосоціальну та медичну допомогу переселенцям. Разом із друзями прихистила вісім сімей переселенців. Нині й досі власним прикладом пропагує гуманітарні ідеали, навчає як надавати першу меддопомогу, пише Урядовий кур’єр.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут:»https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram:»https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram:»https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook:»https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/zaporizka-medsestra-otrimala-pochesnu-svitovu-nagorodu/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top