Як змінився продуктовий ринок Запоріжжя через війну

Війна та складна економічна ситуація в країні суттєво змінили купівельну спроможність українців. Споживачі здебільшого перейшли на продукти за доступними цінами або ж використовують проднабори гуманітарної допомоги. Війна вплинула і на пропозиції в магазинах.

Серед пріоритетів українців – товари традиційні: яйця, молоко, цукор, крупи, сезонні овочі та фрукти. Це купували і купують завжди. Проте деякі товари неможливо привезти з окупованих територій, звідки вони традиційно потрапляли на полиці магазинів раніше.

“Певну продукцію в регіонах Херсонської або Запорізької області, — пояснює начальник управління з корпоративних комунікацій корпорації «АТБ» Сергій Демченко телеканалу МТМ, — це регіони які в переважній більшості поставляли не тільки в нашу мережу, а в інші мережі овочі. І певну категорію овочів і фруктів, на сьогодні, на жаль, тієї можливості немає. Тому, так чи інакше, з нашого боку робиться заміна або пошук постачальників вітчизняного виробника, або це замінюються на імпортну продукцію яку ми закупаємо і завозимо самостійно до наших магазинів”

Тому кавуни тепер з Македонії та Туреччини, а виноград – з Перу. Лохина і огірки, щоправда, вітчизняні. Звісно, зросли і ціни.

“Ціни виросли, тому доводиться трохи економити, я пенсіонер, — розповідає житель Запоріжжя Олексій, — смакові якості — ті ж самі, особливо не запасаюся нічим.”

“Отримую пенсію, більше половини пенсії залишаю тут (в магазині — ред.), тому що тут все є, — ділиться мешканка Запоріжжя Клара, — після початку війни все є в цьому магазині, не буває такого. Трохи подорожчало, але що зробиш, війна є війна.” var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

У зв’язку з руйнуванням звичної логістики з’явились товари, яких раніше не було. Соки та нектари з Румунії та Польщі, спеціальний напис – що це не є гуманітарною допомогою. Замість томатної пасти – перетерті помідори.

Деякі продукти стали недоступні для клієнтів магазинів через високу ціну, тож їх купують менше. Гречана крупа, наприклад, вже майже 100 гривень. Проте запоріжці власним смакам не зраджують і великих запасів не роблять.

“На моїй родині ніяк не змінилося, — говорить мешканець міста Віталій, — єдине, що довелося замінити деякі продукти, які зникли з поличок, а так купуємо те, що купляли. На початку, коли почалася війна, то закупили трохи макаронних виробів, тушонок, а так купуємо, щоб на 2-3 дні вистачало”

Загалом попит на харчові продукти протягом війни змінюється під впливом ажіотажу, зазначають експерти. Чим ближче лінія фронту, тим активніше люди скуповують товари в надії зробити запас на певний час. Так вже було із гречкою, сіллю та цукром. Проте у мережах супермаркетів ці продукти, а також соду та оцет вже традиційно купують значно частіше, ніж в “мирний час”. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Подписывайтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yak-zminivsya-produktovij-rinok-zaporizhzhya-cherez-vijnu/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top