Антарктична експедиція вирушила на станцію “Академік Вернадський”: серед них запорізький біолог (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Шлях учасників експедиції пролягає через Туреччину, Бразилію та Чилі, де їх чекає 2-тижневий карантин. Добиратися до станції вони будуть кораблем.

Вчора, 24 березня, на станцію “Академік Вернадський” вирушила 26-а Українська антарктична експедиція (УАЕ). 12 чоловіків і одна жінка проведуть на крижаному континенті близько 13 місяців. Про це повідомила прес-служба Національного антарктичного наукового центру.

Керівником УАЕ буде рекордсмен за кількістю зимівель на “Вернадському” – вчений-геофізик з Харкова Богдан Гаврилюк. Для нього це буде вже дев’ята річна експедиція (до цього максимальну кількість зимівель в УАЕ не перевищувала 8). Він також буде найстаршим членом команди й зустріне на станції 49-й день народження.

Всього у 26-ої експедиції буде 12 учасників: 7 вчених, лікар, кухар, дизеліст, системний механік і сисадмін. З них 11 чоловіків і 1 жінка – біолог Оксана Савенко, яке вже вдруге їде на зимівлю (це також рекорд, раніше жодна жінка двічі не зимувала).

“Торік ми відправляли в Антарктику наймолодшу експедицію за всі роки – середній вік учасників був 37. Цього року, в 26-й УАЕ, середній вік ще менший – майже 36, а наймолодшому учаснику у квітні виповнюється 25 – тобто він ровесник передачі нашої станції Україні від Великої Британії. Тож ми продовжуємо відкривати антарктичну науку для молоді, даючи їй більше шансів самореалізуватися й долучитися до проведення світових досліджень, залишаючись українськими вченими”, – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

У складі експедиції найбільше представників Харківщини – 3, з Києва та Чернігівщини – по 2. Також по 1 учаснику з Вінницької, Запорізької, Полтавської, Київської та Львівської областей. До складу УАЕ увійшов 29-річний біолог Приазовського національного парку Вадим Ткаченко. Головне завдання запорізького вченого – вивчати природу на Антарктичному півострові.

Інфографіка: uac.gov.ua

Перед відправкою в Антарктиду вся команда пройшла обов’язковий тижневий тренінг, отримавши знання та навички, потрібні для роботи й життя на станції. Майбутні полярники вчилися взаємодіяти між собою в умовах природи Антарктики.

Основними завданнями учасників річної експедиції є:

проведення щоденних вимірювань;
проведення запланованих досліджень;
підтримка роботи станції.

Наприклад, метеорологічні вимірювання тривають з 1947 року й використовуються як для прогнозування погоди в Україні та світі, так і для глобальних прогнозів змін клімату на планеті.

Заплановані дослідження за п’ятьма основними напрямами:

геокосмічні;
геолого-геофізичні;
гідрометеорологічні;
океанографічні;
біологічні.

Наприклад, вчені продовжать глобальний моніторинг грозової активності в атмосфері нашої планети, вивчення будови льодовиків із допомогою георадару та дослідження міграцій китів за допомогою фотоідентифікації.

Також буде започатковано низку нових досліджень. Зокрема вивчатиметься формування хмар та опадів, а у китів вивчатимуть їхні “мови” та “діалекти”, записані за допомогою гідрофонів.

Бажаємо нашим зимівникам легкого шляху до станції та вдалої експедиції!









Читайте також: Науковці продемонстрували результати експедиції, в якій досліджували кораблі, що затонули поблизу Хортиці (ВІДЕО)

Сообщение Антарктична експедиція вирушила на станцію “Академік Вернадський”: серед них запорізький біолог (ФОТОРЕПОРТАЖ) появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novost-dnja/antarktichna-ekspedicija-virushila-na-stanciju-akademik-vernadskij-sered-nih-zaporizkij-biolog-fotoreportazh.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top