«Банудристе, орле сизий». Виставка у відділі мистецтв обласної наукової бібліотеки

Виставка під назвою «Бандуристе, орле сизий» сьогодні відкрилась у відділі мистецтв Запорізької обласної наукової бібліотеки. Її автор вже покійний Григорій Соколенко — перший директор Запорізького обласного художнього музею, який власне і заклав перший фундамент у розвиток художньої творчості у Запоріжжі.

Відвідувачів виставки зустрічали справжні бандуристи. Це були студентки Запорізького музичного училища імені Платона Майбороди. І запросили їх не випадково. Адже чи не кожна робота на виставці пов’язана з життям бандуристів. Презентував експозицію Андрій Соколенко — син відомого запорізького художника, основоположника художнього музею. За картинами Григорія Соколенка можна простежити всю життєву історію.

Вже у Запоріжжі на Хортиці Григорій Скоколенко зустрів бандуриста, який йому подарував козацький інструмент і далі з ним не розлучався, навіть, у часи свого професійного становлення. Його син відзначив одну з найбільших його робіт «Ой на горі та женці жнуть». Цю велику картину він писав майже все життя. Її основою стала колись у дитинстві почута, знайому кожному українцю, народна пісня. Ці картини Андрій Соколенко називає унікальними, адже раніше вони ніде не виставлялися і є душею покійного батька. А зараз він планує видати велику збірку з кращими роботами художника. Прийшли подивитись на картини і його близькі друзі.

Виставка триватиме до 16 лютого.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/banudriste-orle-sizij-vistavka-u-viddili-mistetstv-oblasnoyi-naukovoyi-biblioteki/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top