БК “Запоріжжя” закривав друге коло української Суперліги домашніми матчами із “Хіміком” та “Одесою”

Гра проти южненського клубу вирішувала, хто стане одноосібним лідером чемпіонату у подарувала глядачам справжній трилер із трьох частин.

У першій головні герої-конкуренти напрочуд міцно трималися один біля одного. Максимальна різниця на користь запорізьких баскетболістів досягала шести очок. У другій половині матчу Майкл Холтон та Андрій Мироненко збільшили перевагу господарів до 13 очок, але “Хімік”, який краще грав на підбираннях, знову наздогнав запоріжців. Остання чверть стала апогеєм цього трилеру. Тривожні перегони, очікування, хвилювання – усі складові жанру простежувалися у повній мірі. На останній хвилині запоріжці отримали шанс виграти поєдинок, але у найвідповідальніший момент штрафні кидки не пішли. Вирвати перемогу за 5 секунд до кінця міг і “Хімік” якби Ілля Сидоров влучив карколомний кидок у падінні. А так нічия в основний час 86:86.

Третя і вирішальна частина цього трилеру – овертайм. Там уже “Хімік” вийшов на роль першого плану. Запоріжці почали втрачали гравця за гравцем через перебір фолів, а южненці здобули п‘ять очок переваги і втримали переможний рахунок 101:97.

Болюча поразка від “Хіміка” внесла правки в сценарій наступного матчу – з “Одесою”. Уже через день запоріжцям потрібно дуло відкинути думки після програної гри. Одесити розпочали поєдинок просто казково. За сім хвилин ігрового часу вони набрали 20 очок, тоді як запоріжці всього сім.

І в другій чверті одесити мали “+14”. Гравець збірної України Максим Пустозвонов абсолютно все влучав здалеку, реалізувавши чотири таких кидки. Та запоріжці встояли під градом триочкових. Ближче до великої перерви гра у захисті набула чітких обрисів. Командними зусиллями різницю вдалося скоротити до п‘яти очок.

На старті третьої чверті одесити ще раз обстріляли кошик зливою триочкових і зуміли повести +11. Це був останній дзвіночок для Маліка Трента. Найкращий бомбардир запоріжців включився і сам і зумів завести партнерів. Майкл Холтон проявив своїх плеймейкерські здібності. І на останню чверть господарі виходили з відставанням лише в одне очок. У вирішальній 10-хвилинці нагальною проблемою одеситів стали фоли. Показуючи низький відсоток реалізації штрафних вони не стримали емоційного піднесення від баскетболістів “Запоріжжя”. Господарі відчули свою гру, дистанціювалися на вісім очок переваги і свого не віддали. Малік Трент набрав у грі з “Одесою” 26 очок, ставши головним героєм вольової перемоги запоріжців 88:80.

Перемогою над Одесою запоріжці завершили друге коло української Суперліги і зберігають місце у лідерах чемпіонату. Наступну гру наша команда так само проведе у палаці спорту “Юність” 21 грудня проти МБК “Миколаїв”.