Хортица вошла в Инвестиционный атлас Украины — что думают об этом известные запорожские деятели культуры
В Инвестиционный атлас Украины, опубликованный на сайте Кабмина, включен и наш остров Хортица. В атласе написано: «Цель проекта – превратить самый большой остров с историческим фоном в международный туристический центр». Таким образом правительство старается привлечь к Хортице и другим объектам в атласе иностранных инвесторов.
«Индустриалка» уже выясняла точку зрения по этому вопросу генерального директора Национального заповедника «Хортица» Максима Остапенко. Теперь же узнавала мнения известных в Запорожье деятелей культуры.
Константин Сушко, экс-гендиректор Национального заповедника «Хортица», краевед, писатель:
-Інвестиції для Хортиці — бажана і вкрай необхідна річ. Але за умови, що кошти вкладатимуться в розвиток заповідника за трьома напрямками. Це відновлення історичного природного середовища. Музеєфікація історико-археологічних об’єктів. І туристична інфраструктура за умов заповідного режиму.
Наталья Бабенко, председатель общественной организации «Запорожский колорит», мастер декоративно-прикладного искусства:
-Вважаю, що острів Хортиця, що є святинею як для нас, мешканців Запоріжжя, так і всієї України, сам по собі є привабливим для відвідування туристами з усього світу. Що мається на увазі, коли кажуть про перетворення його на міжнародний туристичний центр? Діснейленд? Або центр ігрового бізнесу? Знаєте, нам відомі історичні факти, коли на Хортиці хотіли збудувати промисловий комплекс. Якщо мова йде про окремі об’єкти, як то турбаза «Хортиця», то це якось зрозуміло. Але сам острів, вважаю, не може розглядатись в дорученому контексті. Скелі острова Хортиця пережили не один міліон років. Не треба чіпати сакральні речі — така моя думка.
«
«
Елена Шевчук, координатор групи «Запорозькі Берегині», писательница:
-Все, що відбувається — це божевілля. Не можна так просто взяти і віддати нашу історію під розваги. Хортиця — це пам’ять наших предків, незламна воля наших пращурів. Це святиня України, яку не можна турбувати.
Часто мені доводилося приїзджати на Хортицю з відомими екстрасенсами. Всі в один голос стверджували, що наша сила — в силі Хортиці. Майже в 200 км від Запоріжжя триває війна, в Запоріжжя вона не прийде, бо нас охороняє Хортиця. А ви бачили світлину, де острів сфотографовано з космосу? Хортиця виглядає, як слід від ноги. Космонавти кажуть, що тут ходив сам бог.
Будуючи на острові розважальні центри, влада руйнує пам’ять. Ми з нашою групою «Запорозькі Берегині» обурені цим проектом і готові перекрити рух на острові, щоб привернути увагу до цієї проблеми не лише українців, а і людей всього світу.
Ирина Гресик, председатель Запорожской организации Национального Союза художников, организатор Всеукраинского художественного пленэра «Хортица через века» , художник:
-Все залежить від конкретних проектів. Хортиця — історичний центр України, наша Національна перлина. Не менш важливо зберегти Хортицю як природній заповідник. Зберегти баланс всіх цих питань — велике мистецтво.
Александр Жолудь, заместитель директора детской художественной школы, скульптор:
— Хортиця — це пам’ятка не тільки України, а й світового значення. І треба підійти до цього більш зважено, науково. Щоб не просто думати про гроші і робити Діснейленд в сакральних місцях. Бо Хортицю де не копни — там святилища та інші пам’ятки. Скільки існувало людство, стільки лишали на Хортиці свої пам’ятки. Просто вона ще мало досліджена. До цього питання треба підходити зважено. Розробити програму, як Хортицю звергати, досліджувати.
Посмотреть Инвестиционный атлас Украины можно здесь.
Читайте также: Как на Хортице готовятся к Масленице.
Сообщение Что думают запорожцы о том, что Хортицу предложили иностранным инвесторам появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/chto-dumayut-zaporozhtsyi-o-tom-chto-hortitsu-predlozhili-inostrannyim-investoram
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook