Ціни на пальне можуть злетіти з 1 липня: що відомо

Уряд розробив новий законопроєкт, який передбачає зміни до Податкового кодексу з метою підвищення ставок акцизного податку на пальне. Нові тарифи передбачені з 1 липня 2024 року.

Про це повідомляє Акцент з посиланням наLb.ua.

Це вже друга спроба підвищити їх цього року: у березні Кабмін опублікував розрахунки, але після хвилі критики не надіслав проєкт закону до Верховної Ради.

Цього разу урядовці підкоригували цифри і зареєстрували новий документ у парламенті. Депутати вже мають можливість ознайомитися з ним, хоча профільний комітет ще не розглядав законопроєкт.

Підвищити акцизи пропонують на всі види пального: бензин, дизель й автомобільний газ. Але не відразу — процес розтягнеться на чотири роки. Розпочнеться він улітку й завершиться до кінця 2027-го.

«Акциз підвищуватиметься поступово. Тобто з 1 липня можна очікувати збільшення ціни на пальне приблизно на гривню на всі його види. Якщо ж говорити про сумарне підвищення за весь період, то ціна на бензин збільшиться приблизно на 7 гривень за літр, а дизельне пальне — на 9 гривень. Але тут можна говорити лише про збільшення податкової частки в ціні», — вважає директор Консалтингової групи А95 Сергій Куюн.

В уряді хочуть підвищувати акцизи на пальне в чотири етапи. Перший стартує 1 липня, далі цифри переглядатимуть щороку з 1 січня. У підсумку податок на бензин зросте в понад півтора разу, солярки — більш ніж удвічі. А найдужче збільшення акцизу може чекати на автомобільний газ — аж уп’ятеро. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/tsini-na-palne-mozhut-zletiti-z-1-lipnya-shho-vidomo/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top