День захисту дітей: Фонд Ріната Ахметова опікується життям і здоров’ям підростаючого покоління

Завдяки їй вихованці інтернатів знаходять сім’ї, а сотням прийомних батьків та усиновителям надається можливість спілкуватися, підтримувати один одного, відвідувати тренінги, семінари та свята. Окрім того, Фондом надана медична допомога малюкам з вадами серця та недоліками слуху, а діти, які постраждали на сході України, отримали психологічну реабілітацію.

Завдяки програмі «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» майже 10 тисяч сиріт знайшли сім’ї, в Україні був створений 41 дитячий будинок сімейного типу. Про маленьких вихованців інтернатних установ створюються фото- та відеоісторії, які публікуються на порталі «Сирітству – ні!». Програма та портал стали справжнім містком між хлопчиками, дівчатками та їхніми майбутніми мамами і татами. Якщо ще 13 років тому в суспільстві не було розуміння того, що усиновити дитину – це нормально, то зараз ставлення до прийомного батьківства змінилося від табуйованого до модного. Кожного дня майбутні батьки звертаються з різними запитаннями до фахівців та експертів порталу.

– У 2021 році виникла гостра необхідність у підготовці тренерів, які будуть навчати потенційних усиновителів, так як з кожним роком їхня кількість тільки зростає. Розуміючи важливість процесу всиновлення в Україні, Фонд запропонував розробити навчальну програму для тренерів з підготовки потенційних усиновителів, а також методичний посібник для ефективної роботи тренерів і зошит для усиновителів. У рамках тренінгу, який відбувся в травні, Фонд об’єднав кращих експертів для того, щоб задовольнити поточні запити суспільства та розробив якісні навчальні матеріали, доступні кожному в електронному форматі, – говорить Оксана Іщук, керівниця проєктів Фонду.

З 2015 року, після початку конфлікту на Донбасі Фонд Ріната Ахметова забезпечує реабілітацію та відпочинок школярів у рамках проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Мирне літо». Під час канікул його учасники відвідують заняття з арт-терапії, творчі та ігрові зустрічі, де їм допомагають позбутися важких переживань. У березні 2016 року Фонд розпочав проєкт «Реабілітація поранених дітей». Діти, які отримали фізичні травми, відвідали 139 курсів відновного лікування, тяжкопоранені дівчатка та хлопчики пройшли реабілітацію у кращих санаторіях України за індивідуально підібраними методиками фізичної та психологічної допомоги. У деяких дітей процес відновлення займає кілька років, а для багатьох із них – це завдання на все життя.

– Фонд Ріната Ахметова – єдиний в Україні, хто системно і масштабно допомагає пораненим дітям Донбасу. Серед проєктів цього напрямку – реабілітація поранених дітей, допомога у їхньому лікуванні та протезуванні. Особлива місія і у «Мирного літа» – вилікувати юні душі. Завдяки проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Мирне літо» пройти психологічну реабілітацію та забути жахи обстрілів і вибухів отримали можливість близько 4,5 тисяч дітей. Подати заявки та взяти участь у проєкті школярі зі сходу України, а також переселенці можуть і в цьому році, – зазначила Оксана Іщук, менеджер проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова.

У 2018 році для допомоги дітям з вадами слуху був заснований проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую». Завдяки цьому понад 200 дітей із різних регіонів України отримали високочутливі слухові апарати, які налаштовуються під індивідуальні особливості. А в рамках проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Здорове серце» малюкам з діагнозом «порок серця» у провідних клініках країни проведено 126 корекційних операцій зі встановлення спеціального імпланта – окклюдера. Завдяки своєчасно наданій медичній допомозі діти отримали можливість вести активний спосіб життя, спілкуватися з однолітками, повноцінно розвиватися.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/den-zahistu-ditej-fond-rinata-ahmetova-opikuietsja-zhittjam-zdorovjam-pidrostajuchogo-pokolinnja/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=den-zahistu-ditej-fond-rinata-ahmetova-opikuietsja-zhittjam-zdorovjam-pidrostajuchogo-pokolinnja

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top