День знань і рашисти: 1 вересня на окупованих територіях

Попри складну ситуацію на тимчасово окупованих територіях, освітній процес розпочато. Аби українські школи продовжували працювати, вони мали зареєструвати юридичну адресу на підконтрольних Україні територіях.

— Усі мелітопольські школи, коледжі, технікуми, училища та університети переїхали до Запоріжжя і зареєстровані тут. Усіх учнів переведено на наступний рік, а студентів – на наступний курс. Навчання розпочнеться з вересня і буде дистанційним, — повідомив у своєму телеграм-каналі мер Мелітополя Іван Федоров. Про це також заявили в Енергодарі, Бердянську, Оріхові, Пологах, тощо.

У той же час рашисти вперто просувають ідею «нових руських школ» та усіма засобами намагаються залучити туди учнів. Так, наприклад, Мелітопольцям пообіцяли 10 тисяч рублів за те, що їхні діти навчатимуться у рашистській школі. А батькам учнів у Бердянську окупанти обіцяли величезний штраф за відмову віддавати дитину до орківського навчального закладу. 

Заздалегідь в шкільні приміщення було завезено підручники російської програми навчання.

А також введені нові «уроки» та «правила». Таким чином, зокрема у Василівці, освітній процес має розпочинатися з рашистського гімну та підняття триколора. Далі — обов’язкова доза пропаганди про «єдиний народ» та «велікую расію». Про це можна свідчити з телеграм-каналу Василівки, який  знаходиться в руках орків.

Без показових виступів також не обійшлося. На шкільних подвір’ях було повно військових зі зброєю та у балаклавах. Пройти у двір можна було лише пройшовши контроль через металодетектор, – розповідають Бердянським журналістам місцеві мешканці.

У середині — керівники-колаборанти, які ризикують вийти лише у супроводі охорони та виключно до найменших учнів. Загалом процент школярів, які все ж таки навчатимуться у рашистських школах, мінімальний. Зокрема, в Бердянську це — 6% від загальної кількості.


Пропонуємо поглянути на справжнє ставлення рашистів до шкіл та світлого дитячого майбутнього. Протягом усіх літніх канікул орки методично знищували навчальні заклади. Найбільшої руйнації зазнали заклади у Запоріжжі, селі Приморське Василівського району, інтернат в селищі Кам’янське, сторічну школу в Комишувасі, тощо.

Загалом через бомбардування та обстріл було пошкоджено 2328 навчальних закладів по всій Україні. Із них 289 зруйновано повністю. З 24 лютого загинуло 379 дітей, понад 735 отримали поранення.
Зниклими безвісти вважаються 230. Депортованими — 7297. Така вона — рашистська жага до знань.

Источник: https://forpost.media/novosti/den-znan-i-rashysty-1-veresnia-na-okupovanykh-terytoriiakh.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top