Депутати Запорізької обласної ради вимагають повернути виплати військовим

Депутати фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді, більшість з яких є діючими військовими та волонтерами, категорично засудили рішення влади скасувати виплати військовим, які не знаходяться безпосередньо на лінії зіткнення

Фракція  зареєструвала проєкт звернення до президента та Верховної Ради України щодо повернення доплат військовослужбовцям, які не знаходяться на передовій.

«Ми вимагаємо повернути додаткову винагороду в 30 000 грн. для українських військових і силовиків, навіть якщо вони не перебувають безпосередньо на фронті», — говорить депутат фракції «Європейська Солідарність» в ЗапорізькійобласнійрадіСергійЛишенко.

З 1 лютого 2023 р. Міністерство оборони скасувало додаткову винагороду в 30 000 грн військовим та силовикам, які «не перебувають на передовій» — начебто з мотивів «справедливого підходу».
Однак в «Європейській Солідарності» впевнені, що саме скасування цієї доплати є абсолютно несправедливим. Зона військових дій визначається ледь не довільно, в той час як обстріли та ракетні атаки відбуваються по всій території України. Запоріжжя та Запорізький район — це та мала частина області, які ще не є окупованими, але тим не менш постійно мають змінюваний  статус. Це означає, що військові, які тримають фронт в області також не матимуть чітко визначеного фінансування.

Не варто забувати, що під скасування виплат потрапляють ті, хто перебуває в тилу на лікуванні після поранень та ті, кого виводять на ротації. Не враховано й те, що надбавки в 30 тисяч гривень часто використовується військовими для купівлі спорядження.

«Тим більше цинічно рішення уряду щодо скорочення грошового забезпечення військових виглядає на тлі численних корупційних скандалів у Міністерстві оборони та інших органів влади», — каже Сергій Лишенко.

«Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді  вимагає застосовувати економію коштів виключно щодо статей, які в умовах війни не є пріоритетними. Це будівництво й ремонт доріг, фінансування кишенькових телеканалів влади, й надлишкові видатки на ДБР та Офіс генпрокурора.

«Закликаємо Верховну Раду України підтримати, а Президента України невідкладно підписати закон про зміни до бюджету, яким спрямувати достатній ресурс на забезпечення українських військовослужбовців виплатами, а також боєприпасами та засобами розвідки і захисту.
Вимагаємо не економити на наших воїнах, не забирати їхні кошти – а шукати можливості, щоб забезпечити обіцяне всім військовим і підвищити виплати для тих, хто на передовій», — наголошує Сергій Лишенко.

Источник: https://forpost.media/novosti/deputaty-zaporizkoi-oblasnoi-rady-vymahaiut-povernuty-vyplaty-viyskovym.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top