До ЄРДР внесені відомості про вчиненния керівником ТОВ «Альбакор» кримінального правопорушення

Новий епізод у конфлікті між Держпродспоживслужбою Запорізької області та компаніями, які володіють торговою маркою Veladis, красномовно підтверджує факти, викладені в попередніх статтях, щодо протизаконних дій вказаних компаній. Зокрема, 18 липня Заводський районний суд м. Запоріжжя виніс ухвалу, якою зобов’язав орган досудового розслідування внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення директором ТОВ «Альбакор» Сергієм Кардашом правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.369 Кримінального Кодексу України. Йдеться про намагання надати неправомірну вигоду посадовим особам Держпродспоживслужби, простіше кажучи — підкуп.

Нагадаємо, що після того, як нове керівництво Держпродспоживслужби Запорізької області поламало усталену протизаконну схему оформлення дозволів на експорт і забракувало 11 тонн риби (доля якої до сих пір невідома), володарі марки Veladis, ТОВ «Альбакор» і ТОВ «Компанія Стінгрей», почали возити зразки риби до лабораторій в Рівному та Черкасах. Але в поїздках в ці неблизькі міста було одне слабке місце — відбір зразків риби для лабораторного аналізу здійснювали співробітники вказаних компаній, а не посадові особи управлінь Держпродспоживслужби в Рівненській і Черкаській областях – що було прямим порушенням процедури, регламентованої Наказом №490 Міністерства аграрної політики та продовольства України від 11.10.2018 р. Тому в травні 2023 року директор ТОВ «Альбакор» Сергій Кардаш запропонував Держпродспоживслужбі Запорізької області «допомогу» з надання транспортних послуг, далі цитата: «ТОВ «Альбакор» бажає надати взаємодопомогу Головному управлінню Держпродспоживслужби в Запорізькій області шляхом залучення матеріально-технічної бази, у т.ч. власних коштів…»

З точки зору Закону, це безумовне корупційне діяння, отримати згоду на яке керівнику «Альбакора» не вдалося. Більше того, його пропозицію в Держпродспоживслужбі Запорізької області розцінили як пропонування неправомірної вигоди, тобто хабаря, і звернулись з відповідною заявою до Головного управління Національної поліції України в Запорізькій області. Нажаль, Відділення поліції №1 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області, якому було доручено досудове розслідування, відповіло листом Головному управлінню Держпродспоживслужби у Запорізькій області, що їх повідомлення про вчинення кримінального правопорушення було розцінене як звернення громадян і розглянуто в рамках Закону України «Про звернення громадян».

Держпродспоживслужба у Запорізькій області вирішила оскаржити таке рішення. У скарзі на бездіяльність органу досудового розслідування було детально викладено суть правопорушення, вчиненого директором ТОВ «Альбакор» Сергієм Кардашом.

Як результат Заводський районний суд м. Запоріжжя 18 липня виніс ухвалу: «Скаргу Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області на бездіяльність слідчого поліції – задовольнити. Зобов’язати службових осіб ВП №1 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області, уповноважених на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення злочину, що містяться в повідомленні про вчинення кримінального правопорушення Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, з яким вони звернулись до органів поліції щодо намагання директора ТОВ «Альбакор» ОСОБА_4 [Сергій Кардаш] надати неправомірну вигоду (підкуп) посадовим особам Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області за вчинення певних дій в інтересах ТОВ «Альбакор».

Далі, 16 серпня відомості про вчиненния Кардашом кримінального правопорушення були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023082030000670, за ч. 1 ст. 369 КК України, за що передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Наразі залишилось дочекатись результативного розслідування та направлення до суду матеріалів справи про пропозицію запорізькими бізнесменами неправомірної вигоди державним службовцям. А також дізнатися про результати великої щорічної перевірки Держпродспоживслужбою ТОВ «Альбакор» і ТОВ «Компанія Стінгрей», під час якої стане нарешті зрозуміла доля 11,4 тонн без вісті зниклого забракованого судака. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

На підприємців, які приховали долю 11 тон бракованої риби, чекає велика та ретельна щорічна перевірка Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/do-yerdr-vneseni-vidomosti-pro-vchinenniya-kerivnikom-tov-albakor-kriminalnogo-pravoporushennya/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top