До кінця дня АЕС знову запрацюють в українській енергосистемі

Після того, як у середу всі українські атомні електростанції вимкнулися з мережі, до кінця четверга вони знову працюватимуть в українську енергомережу, що суттєво зменшить дефіцит в ній.

Про це міністр енергетики Герман Галущенко розповів в етері Єдиних новин, повідомляє «Економічна правда».

«Вчора насправді відбувся блекаут нашої енергосистеми внаслідок ракетних обстрілів які відбулися. Ситуація дуже складна, але н о 4 ранку ми змогли об’єднати енергосистему, і вона зараз працює як єдина», – заявив міністр.

Він додав, що вже заживлені об’єкти критичної інфраструктури по всій країни і обсяг генерації збільшуватимуть протягом дня.

«Ми розраховуємо, що до вечора [четверга] почнуть працювати АЕС, віддавати електроенергію в мережу, і це значно скоротить дефіцит. Це вперше, коли одночасно були вимкнені всі чотири АЕС», – розповів Галущенко.

Зараз ключове для АЕС, продовжив він, це отримувати електроенергію для власних потреб, що є питанням ядерної безпеки: коли АЕС працює на дизель-генераторах, є ризики для норм та вимог ядерної та радіаційної безпеки.

Відтак всі АЕС якнайшвидше підключили до української енергосистеми, що дасть їм змогу у четверг знову видавати електроенергію в мережу. Винятком є Запорізька АЕС, яка продовжує працювати на дизель-генераторах.

У разі, якщо повторних обстрілів не відбудеться, до кінця дня енергетики зменшать дефіцит в енергосистемі й українці зможуть повернутися до планових відключень.

Источник: https://forpost.media/novosti/do-kintsia-dnia-aes-znovu-zapratsiuiut-v-ukrainskiy-enerhosystemi.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top