Фірма, яка орендувала головну площу Запоріжжя, хоче відсудити у міста 5 мільйонів гривень

Фото: ЗЦР

ТОВ “АБГ-Созидатель” подало до суду на Виконком Запорізької міськради і вимагає визнати недійсною угоду про участь в конкурсі на реконструкцію площі Фестивальній. Також фірма вимагає стягнути 5 млн грн благодійної допомоги, переданої в 2006-му році місту для вирішення соціально-економічних проблем Запоріжжя. Копії позовної заяви фірми і відгук мерії на нього знаходяться у “Запорізького центру розслідувань”.

На даний момент термін попереднього виробництва продовжений судом до 14 жовтня цього року і призначена дата підготовчого судового засідання, яке відбудеться 19 вересня.

У позовній заяві ТОВ “АБГ-Созидатель” говориться, що в 2005 році виконком Запорізької міськради оголосив конкурс на право реконструкції та благоустрою площі Фестивальній з розміщенням підземно-наземного багатофункціонального комплексу громадського призначення. Фірма подала заявку на конкурс, де крім реконструкції та будівництва, було зазначено, що переможець зобов’язується внести для вирішення соціально-економічних проблем Запоріжжя 40 млн гривень.

9 грудня 2005 року “Созидателя” визнали переможцем, і в той же день ТОВ “АБГ-Созидатель” і Виконком Запорізької міськради уклали Угоду про виконання умов конкурсу. У них було вказано, що переможець конкурсу зобов’язується:

розмістити на вказаній ділянці підземний ТРК і два окремо стоять висотних будівлі громадського призначення; виконати проектування протягом року; виконати будівництво протягом 2006-2007 років;надати благодійну допомогу для вирішення соціально-економічних проблем Запоріжжя 40 млн гривень;впорядкувати прилеглу територію до площі Фестивальній.

У відповідь виконком зобов’язався надати земельну ділянку в оренду на термін до 50 років з правом продовжити термін користування без зміни цільового призначення ділянки.

Далі, вже в лютому 2006-го року рішенням міськради позивачеві було передано в оренду дві земельні ділянки і пізніше між ТОВ “АБГ-Созидатель” і міськрадою був підписаний договір оренди на 49 років. Протягом 2006-го року фірма перерахувала необхідні 40 мільйонів на “вирішення соціально-економічних проблем”, в тому числі – на завершення будівництва Центрального стадіону.

Після цього, як йдеться в позовній заяві, реалізація проекту через низку обставин технічного і економічного характеру відкладалася.

У 2018 році був затверджений новий план зонування території (https://zp.gov.ua/uk/sessions/110/resolution/27116), в зв’язку з яким земельні ділянки, віддані в оренду, віднесли до категорії “суспільно-ділова зона загальноміського призначення “, де будівництво об’єктів, обумовлених умовами конкурсу, не допускається.

Крім цього в заяві також зазначено, що позивач у 2017 році замовляв інженерно-геологічні ізискние роботи, які показали, що на орендованих земельних ділянках неможливо проводити підземне будівництво. За підсумками всіх вищеописаного в травні 2018 року, договір оренди був розірваний.

У позові “АБГ-Созидатель” вказує, що виконати умови конкурсу виявилося неможливим через внесення змін до плану зонування території та через непридатність земельних ділянок. У підсумку, підприємці вирішили, що Виконком, як орган влади, навмисне ввів їх в оману, замовчуючи інформацію про реальний стан земельних ділянок, які передали їм в оренду – про складні геологічні і сейсмічних умовах.

Оскільки будувати на цій землі запланований комплекс виявилося неможливо, то Угода про виконання умов конкурсу є недійсним, і 40 мільйонів, які були перераховані 13 років тому місту, повинні бути повернуті – вважають позивачі.

Однак через те, що судовий збір з 40 млн складе 600 тис. Гривень, яких у позивача немає, фірма вимагає повернути тільки 5 млн. Гривень, на сплату судового збору за якими у неї зараз є 75 тисяч. Але не відмовляється від решти 35 мільйонів “безпідставно отриманий копійчаних коштів”.

У свою чергу, в Виконкомі повністю відкинули позовні вимоги “АБГ-Созидатель”. Згідно відкликанню на позов, в нещасливому Угоді не було умов, які б вводили боку в оману і не доведено наявність умислу чиновників про введення в оману комерсантів. При цьому, Угода про виконання умов конкурсу в мерії називають трохи інакше – Угода про участь в конкурсі, і вказують, що в ньому немає ніяких пунктів, які б зобов’язували фірму вносити ці гроші. Також в відкликання зазначено, що це був саме конкурс, в якому брала участь ще одна фірма, і відповідно, в виконкомі не могли знати, хто буде переможцем, щоб ввести його в оману.

Практика “благодійних внесків” при здачі в оренду землі в нульових роках періодично використовувалася при Євгена Карташова.

Керівником ТОВ “АБГ-Созидатель” є Сергій Санджапов.Владельцев істотної частки і кінцевим бенефіціарним власником є ​​кіпрська офшорна компанія “АФІ ДЕВЕЛОПМЕНТ ПЛС СПІРУ АРАУЗУ”, власником якої є Лев Леваєв, ізраїльський підприємець і спонсор програм з розвитку єврейства країн СНД.

Джерело: Запорізький центр розслідувань»

Источник: https://forpost.media/novosti/firma-jaka-orenduvala-golovnu-ploshhu-zaporizhzhja-hoche-vidsuditi-u-mista-5-miljoniv-griven.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top