Фонд Ріната Ахметова дарує мирне літо дітям Донбасу

– Проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Мирне літо» стартував у 2015 році. За цей час майже 4500 дітей Донбасу оздоровилися під час літнього відпочинку. Вже в 2015 році стало ясно, що діти, які проживають в умовах збройного конфлікту, потребують психологічної реабілітації. Пережиті величезний стрес, потрясіння, жахи не могли не залишити слід у їхніх душах. Психологи Фонду Ріната Ахметова почали бити на сполох: якщо не звільнити дітей від кайданів переживань, у майбутньому для них все це відгукнеться у вигляді неврозів і психосоматичних захворювань. Так з’явився проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Мирне літо». Головне завдання проєкту – допомогти дітям та підліткам подолати страх постійних обстрілів, відпустити цей вантаж і рухатися вперед. У цьому проєкті з дітьми працюють досвідчені психологи, які пройшли курс навчання «Травма війни», організований Фондом Ріната Ахметова, – розповіла Юлія Єршова, директорка Департаменту комунікацій Фонду.

Катерина Вепро – одна з психологів, які пройшли навчання Фонду. За її словами, на сьогоднішній день так чи інакше всі жителі Донбасу зіткнулися з такою проблемою, як травма війни. Насамперед ‒ діти.

– Кожен із них буде по-різному травмований, тому що у кожного різні психіка, реакція і ставлення до подій. Але якщо людина не мала досвіду проживання в підвалі, її будинок не зруйнований, це не говорить про те, що вона менш травмована, ніж та, яка жила в підвалі. Вона щось втратила на своєму рівні, і її життя змінилося. Для неї це теж стрес, і для неї це теж травма. Тому я б все-таки говорила не про той досвід, який прожила людина, а про можливість психіки з цим справлятися. Перебуваючи в одному і тому ж місці, ми з вами будемо по-різному травмовані однією й тією ж подією. З моєї точки зору, всі жителі отримали травматизацію. Хтось уже готовий із цим зустрічатися, хтось не готовий. Люди ховалися і жили в підвалах через відчуття загрози втрати життя. Таким чином, люди зберігали своє життя, хто як міг, хто які способи знайшов, у кого які були можливості. Але страх вони проживали однаково, – каже психологиня.

Цього року однією з новинок проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Мирне літо» стане активність «Кіно Кемп». Учасники навчаться знімати відеоісторії, брати інтерв’ю, навчаться сценарної та акторської майстерності, освоять базові вправи з техніки мовлення. Також вони набудуть навичок з таких професій, як оператор, режисер, продюсер, ведучий, відеоблогер. А найголовніше – зможуть зняти історію про те, як події на Донбасі змінили їхнє життя. Поряд з роботою психологів під час проєкту це допоможе дітям подолати невпевненість у собі та розповісти про свої страхи. Юні учасники вже не приховують своїх очікувань.

– Чекаю від «Мирного літа» нових вражень, хочу завести нових друзів, – розповіла школярка Аня.

Її слова підтримала 13-річна Єва.

– Чекаю тільки найкращого, – зізналася дівчинка.

Варто зазначити, у проєкті беруть участь діти 8-14 років із малозабезпечених і соціально незахищених сімей; діти з прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу з Донецької та Луганської областей; діти, які проживають на непідконтрольній Україні території та в «сірій зоні», а також діти-переселенці.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/fond-rinata-ahmetova-daruie-mirne-lito-ditjam-donbasu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=fond-rinata-ahmetova-daruie-mirne-lito-ditjam-donbasu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top