Глава ОП допоміг позбавити Україну 400 млн на користь РФ

Фото: Google.com

Бігус розкрив схеми Богдана, по відсудженню Росією українських мильйонів.

Український журналіст Денис Бігус провів розслідування, в ході якого розповів як глава офісу президента України Андрій Богдан допоміг Росії відсудити у України 400 мільйонів доларів та посадити за грати екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко. Про це говориться у розслідуванні Bihus.Info.

Таким чином, під час президенства Януковича, Богдан був представником Кабінету Міністрів у суді з позову Міноборони Росії до українського уряду, доніс до відома листи в яких указано про повернення боргу компанії «Єдині енергетичні ресурси України» за російський газ, у сумі 3,11 млрд. гривень. У 2011 році Служба безпеки України відкриває кримінальну справу, щодо розкрадання коштів державного бюджету шляхом покладання на Кабінет Міністрів обов’язків компанії «ЄЕРУ». На період 1995-1996 року, компанією володіла Юлія Тимошенко, проти якої у 2011 році було відкрито кримінальну справу, щодо укладення контракту між «Газпромом» та «Нафтогаз України».

Саме на час розслідування СБУ, Росія подає господарський позов, в якому начебто у 19996 році Тимошенко поставляла газ в Україну в обмін на будматеріали, але обіцянка стосовно матеріалів не була виконана і через що, утворився борг сумою 400 мільйонів доларів. Борг обіцяв погасити український уряд Павла Лазаренка.

Під час засідання суду, українську сторону відстоював юрист Андрій Богдан. Разом з документами «ЄЕРУ», Богдан також приніс листи Лазаренка до прем’єр-міністра Росії Віктору Черномирдіну, в яких казав про свої особисті гарантії. Суд зробив вирок на повернення суми 3,11 млрд. гривень.

Як писали «ФАКТИ», це не перша справа проти Богдана. Раніше журналістами програми «Схеми» було розкопано, що 13 березня Богдан тайно зустрічався з Станіславом Шевчуком, головою Конституційного суду. В законі про люстрацію голова офісу президента не може працювати на державній службі, підозри впали на те, що вони могли обговорювати закон «Про очищення влади». Пізніше Богдан подав позов на журналістів, які провели це розслідування.

Источник: https://forpost.media/glavnoe/glava-op-dopomig-pozbaviti-ukrainu-400-mln-na-korist-rf.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top