Главная патрульная Запорожья рассказала, как будут бороться с ДТП на Набережной

Сегодня патрульной полиции Запорожской области три года

Накануне праздника «Индустриалка» пообщалась с начальником Управления патрульной полиции Запорожской области, старшим лейтенантом Светланой Михайловской.

Светлана Михайловская

Сегодня в ее подчинении находится 550 человек. Светлана — единственная в Украине начальница патрульных. Мы расспросили Светлану Владимировну, привыкла ли она к жизни в Запорожье и что нового происходит в патрульной полиции.

Напомним, в Запорожье Светлана Михайловская приехала из Львова на должность заместителя начальника патрульной полиции Запорожской области. После перевода бывшего начальника Романа Пилипенко во Львов стала исполняющей обязанности. На должность руководителя ее назначили в октябре 2017 года.

— Відповідно до наказу на посаді я півтора роки. А 7 квітня було рівно три роки як я приїхала в Запоріжжя. За свій переїзд можу подякувати попередньому керівнику патрульної поліції Роману Пилипенку. Ми з ним разом працювали у Львові в патрульній поліції. І коли йому запропонували приїхати сюди на посаду керівника, він мені запропонував поїхати також і спробувати себе на посаді заступника. Я без сумніву прийняла пропозицію і за два дні зібралася і поїхала до Запоріжжя. Я не на хвилину не пожалкувала про те, що приїхала сюди.-

-Як вас змінила посада керівника, що поміняли в собі?

— В першу чергу, коли я стала керівником, я стала більш спокійною. Мається на увазі відношення до людей. Раніше я більше переймалася дрібницями. Тепер я намагаюся буди більш стриманою і тактовною. Але це не означає, що я чогось не знаю та не вживаю відповідних мір. Просто я відношу себе до керівників, які роблять зміни помалу, проте надовго. Я не маю на меті змінити все швидко та абияк.

Вважаю, що у людей може бути різне ставлення до поліції, але зі всіма можна знайти спільну мову.

Патрульная полиция Запорожья

— Як зараз вибудовується ваша робота, яким питанням надаєте особливу увагу?

— Звичайно, я контролюю всі питання. Навіть вночі, коли відбувається затримання, мене обов’язково інформують і я тримаю ці питання на контролі. Але зараз процес роботи повністю налагоджений і всі нюанси відпрацьовані. У мене є два заступники, на яких я делегую частину своїх обов’язків. Наразі є необхідність займатися менеджментом. Тобто я займаюся організацією гідних умов праці для своїх підлеглих. Нас забезпечують нормально, але є статті витрат, на які потрібно шукати гроші, працювати з міською та обласною владою.

— А як у вас справи з набором патрульних?

— Згідно штату у нас 773 посади. Наразі є відчутний некомплект — 30 %. У минулому році відбулася суттєва плинність кадрів. Багато людей звільнилося через низьку заробітну плату. Крім того, копи, які пропрацювали у нас вже три роки, шукають перспективи у суміжних структурах. Люди ростуть.

Але ситуація з цього року змінилася. Наша область єдина, де з цього року заробітна плату підняли одразу на 4 тис грн. До нового року заробітна плата була 8 тис грн., а зараз — 12 тисяч. Справа в тому, що у містах-мільйонниках заробітну плату підняли ще минулого року на 2 тис грн та цього року — ще на 2 тыс грн. Фактично, нас у цьому питанні зрівняли, бо навантаження на запорізьких патрульних не менше, ніж у інших великих містах. Фактично Запоріжжя прирівнюється до міста мільйонника. Підвищення заробітної плати зупинило відтік кадрів.

Крім того, у нас запускається патрульна поліція у Мелітополі. Там буде 150 співробітників. Наразі 50 вакансій закрито, йде набір що сотні фахівців.

Патрульная полиция Запорожья

— Дуже гаряча тема сьогодні — повернення радарів для вимірювання швидкості. Розкажіть, у нашій області є такі прилади?

— Наразі в Україні відбувається сертифікація радарів TruCam. Вони будуть розташовані в місцях з підвищеним рівнем аварійності. На сьогодні у нас є один такий прилад і він встановлений на трасі “Харків-Сімферополь” (М-18). Але ми розпочали підготовчий процес для того, щоб встановити його на Набережній магістралі (прилад переносний). Нещодавно у нас відбулося страшне ДТП, коли мотоцикліст збив дівчину, яка переходили дорогу у невстановленому місці. Багато різних факторів говорить про те, що літом треба контролювати водіїв саме на Набережній. Для цього ми звернулися до міської ради, де повинні погодити процес розташування попереджувальних знаків.

Наприклад, на трасі попереджувальний знак говорить про те, що попереду встановлена вимірювальна техніка — десь за 500 метрів до “Трукама”, але це не діє на водіїв. Вони порушують правила і перевищують швидкість. А фішка цього приладу в тому, що він автоматично вимірює швидкість конкретної автівки. І на основі цих даних ми кожен день виносимо по 35 постанов. Сперечатися з цими даними можна тільки у суді.

З часом, коли процедура сертифікації всіх приладів завершиться, “Трукамів” стане більше.

— А як з хабарами, водії пропонують гроші патрульним?

— Бувають випадки. Але хочу сказати, що за фіксацію поліцейським спроби дачі неповномірної вигоди у будь-якому розмірі громадянином, поліцейський отримує 1000 грн премії — до зарплати. Якщо поліцейській, наприклад, фіксує по 2-3 факти, то він і отримує по 2-3 тисячі до зарплати. Вважаю, що краще зберегти свою роботу і отримати тисячу гривень до зарплати ніж паплюжити свою професію.

— Минулого року я попам’ятаю, що найбільше викликів патрульні отримували на різного роду сімейні сварки. Як цього року?

— Тут є суттєві зміни. Хочу відзначити, що сьогодні зросла інформативна сторона суспільства. Люди знають, куди їм звертатися. Жінки мають змогу звернутися до кризових центрів, отримати допомогу від соціальної служби. Люди стають більш самостійними. Патрульних на домашнє насилля почали викликати набагато менше.

Наприклад, за перший квартал 2018 року було 1070 викликів, а за перший квартал цього року — 370 викликів.

— Розкажіть, чи встигли ви за роботою пізнати краще наше місто, де любити гуляти?

— Звичайно, я облаштувалася. Живу на Правому березі, біля Хортиці. Можу навіть пішки ходити туди гуляти. Серед улюблених місць відпочинку — площа Маяковського і проспект Маяковського. Після реконструкції він став дуже нагадувати мені вулицю європейського міста. Коли йдеш і бачиш навкруги люди відпочивають, читають книжки, спілкуються, п’ють каву. Навкруги гарно, чисто.

Вже Запоріжжя мені стало ближчим. Коли приїжджаю додому до батьків у Львів, то вже там я як у гостях (посміхається. — Авт.).

На даний момент мене все тут влаштовує. Сподіваюсь, що місто буде продовжувати розвиватися, бо всі ресурси для цього є.

Патрульная полиция

— Напередодні річниці створення патрульної поліції є гордість за підлеглих? Все-таки вони часто ризикуючи життям, допомагають запоріжцям.

— Я всіх своїх патрульних дуже люблю, але я не популістка. Може я і не достатньо вмію показувати їм, які вони молодці, що затримали злодія, не завагалися, проявили рішучість. Але це не означає, що я цього не знаю і я цього не ціную. Просто вони виконують свою роботу, і вони її виконують на всі 100%. Я їх за це поважаю.

Я ношу з ними одну форму і я завжди їх підтримую. Я пишаюся, що несу службу в Запоріжжі і що за моїми плечима є такий особовий склад. Вони реально сильні.

Светлана Михайловская

Читайте также: В Запорожье сотрудники патрульной полиции получат премии и выходные

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/glavnaya-patrulnaya-zaporozhya-rasskazala-kak-budut-borotsya-s-dtp-na-naberezhnoy

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top