З російського полону звільнили трьох мешканок Бердянська, які були на «Азовсталі»
Сьогодні, 13 вересня, з російського полону вдалося повернути 49 українців. Серед них — три мешканки тимчасово окупованого Бердянська — Лілія Павріанідіс, Ірина Могітич та Альона Бондарчук.
Всі вони були кухарями в «Азові» та пройшли через ганебний суд у Ростові. Про це повідомили у штабі міськвиконкому Бердянська.
Розповідаємо про кожну з трьох звільнених жінок.
Лілія Павріанідіс
Під час повномасштабної війни дівчина опинилася на комбінаті «Азовсталь» у Маріуполі. Лілія добровільно зголосилася бути кухарем і разом з іншими волонтерами готувала їжу для військових і мирних цивільних жителів.
У травні минулого року Лілія разом з іншими 20 військовими з «Азовсталі» добровільно здалася в полон. Їм обіцяли вихід з метою подальшого обміну. Однак, обіцянки для рф завжди були і залишаються порожнім звуком.
Разом з іншими полоненими дівчину судили у Ростові-на-Дону. Її звинувачували у тому, що вона готувала військовим їжу.
На суді вона розповідала, що під час важких боїв з російськими військами розподіл обов’язків змінився.
«На «Азовсталі» всі допомагали один одному і не дотримувалися одного процесу. Ми працювали до 17 березня. Потім розбили останню кухню. Наш керівник повідомив нам, що командир дав дозвіл на те, щоб жінки покинули «Азовсталь», – згадує Лілія.
За її словами, ввечері 17 березня її та інших жінок групами вивезли в центр Маріуполя:
«Нас було восьмеро, і ми розділилися. Кожна група прийняла власне рішення. Ми вирішили, що нам потрібно знайти блокпост, щоб здатися. Ми розуміли, що якщо залишимося в місті, то, швидше за все, не виживемо», — згадує Лілія.
Ірина Могітич
Родом з Бердянська, проживала у місті Урзуф. У неї є 22-річна донька з інвалідністю. У минулому вона працювала в батальйоні “Азов” спочатку як посудомийка, а потім як кухарка.
Деталі щодо часу та обставин її затримання залишаються невідомими. Жінку звинувачують у тому, що годувала військовослужбовців, зокрема на підприємстві “Азовсталь” вже під час блокади.
Альона Бондарчук
Жінка народилася неподалік Бердянська і спочатку працювала пекаркою у школі, а потім обіймала посаду кухарки в батальйоні “Азов”. Російські ЗМІ визнають, що з 2021 року вона вже не працювала у військовому підрозділі й на момент затримання була цивільною особою.
За свідченнями, які були представлені в матеріалах слідства, 6 березня її відвезли на підприємство “Азовсталь”, де вона готувала їжу.
Як і попередню жінку, Альону Бондарчук звинувачують у тому, що годувала військових на “Азовсталь” вже під час блокади.
Раніше ми повідомляли, що внаслідок сьогоднішнього обміну додому повернувся військовослужбовець, мешканець селища Балабине Ігор Тітовський.
Джерело