Готувалися за кілька місяців до війни: як партизани простистоять окупації в Мелітополі

В Мелітополі українські партизани активно протистоять окупаційній владі й військовим. Хто ці герої, ніхто не знає, однак завдяки їхній діяльності було знищено багато російської техніки.

Вперше українські партизани розкрили деякі особливості своєї діяльності в інтерв’ю The New York Times.

Партизани готувалися до війни впродовж декількох місяців

Українські військові почали тренувати партизанів за кілька місяців до вторгнення, коли Росія скупчила війська біля кордонів. Останніми тижнями ці зусилля принесли свої плоди, оскільки українські сили ведуть контрнаступ на півдні , хоча російські війська, маючи набагато більшу перевагу у важких озброєннях, все ще оточують Україну зі сходу та півночі.

Через незначне переміщення лінії фронту активність повстанців зараз посилюється, оскільки бойовики непомітно завдають ударів у близько знайомих їм околицях, використовуючи заміновані автомобілі, міни-пастки та цілеспрямовані вбивства з пістолетів, а потім зливаються з місцевим населенням.

«Мета полягає в тому, щоб показати окупантам, що вони не вдома, що вони не повинні комфортно спати»

Останніми днями українські військові зробили партизан доступними для інтерв’ю особисто або онлайн, сподіваючись висвітлити зростаючу загрозу партизанів для російських військ і дати сигнал західним донорам, що Україна успішно залучає місцеві ресурси у війні.

«Мета полягає в тому, щоб показати окупантам, що вони не вдома, що їм не варто селитися, що вони не повинні комфортно спати», — сказав один з партизанів, який говорив за умови, що з міркувань безпеки його ідентифікують лише його кодове ім’я Сварог, на честь язичницького слов’янського бога вогню.

Перед війною Сварог час від часу приєднувався до тренувань у вихідні з Правим сектором і Національним корпусом, відділенням руху «Азов», обидва з яких пов’язані з парамілітарними формуваннями в Україні. Вони були лише двома з десятків організацій, які проводили військову підготовку для цивільних по всій Україні під час восьмирічної війни з підтримуваними Росією сепаратистами.

Партизанський рух у Мелітополі

Після вторгнення, за словами Сварога, його направили до складу під Мелітополем, де він знайшов британські вибухові речовини, детонатори, автомат Калашникова, гранатомет і два пістолети з глушниками.

Мелітополь відтоді став центром опору. Він розповідав про ретельні обсадження цілей, а потім атаки.

Атаки тривають кілька місяців. Цієї весни, сказав Сварог, він разом із кількома членами осередку в Мелітополі прокрався вночі містом, щоб замінувати автомобіль на стоянці підконтрольної Росії відділку поліції.

З ножицями для дроту, стрічкою та волосінню бійці рухалися дворами та провулками, щоб уникнути російських блокпостів.

Спочатку вони перерізали електричний дріт, затемнивши вуличний ліхтар, а потім швидко кинулися в темряву, де заклали бомбу, обмотану скотчем липкою стороною назовні, у колодязь. Волосінь була приклеєна скотчем як до внутрішньої сторони колеса, так і до детонатора, завдяки чому бомба вибухала, коли оберталося колесо.

«Кожен, хто їздив би на цій машині, був би зрадником», — сказав Сварог. «Там ніхто не охороняє громадський порядок». Внаслідок вибуху один поліцейський загинув, ще один поранений. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Під час страйку минулого тижня, за його словами, його камера замінувала автомобіль Олега Шостака, українця, який приєднався до російської політичної партії «Єдина Росія» в Мелітополі. Повстанці націлилися на нього, оскільки підозрювали його в підготовці пропаганди для місцевих жителів.

Сварог, який сказав, що не брав участі в цій конкретній місії, сказав, що його команда заклала під водійське сидіння бомбу, яка вибухнула під час запуску двигуна.

Пан Шостак був поранений під час вибуху, але вижив, сказав Федоров. Про напад окремо повідомила українська влада та описали переселенці, які виїжджали з Мелітополя через контрольно-пропускний пункт на територію України в неділю.

Партизани кажуть, що те, чи виживуть чи загинуть цільові люди під час нападу, менш важливо, ніж сигнал, який посилається з кожним ударом: ти ніколи не в безпеці.

Відповідно до українського закону, ухваленого парламентом минулого року, військові Сили спеціальних операцій мають право навчати, озброювати та оплачувати таємних бойових дій, які воюють на території України під час війни. У законі вони називаються «волонтерами громади».

Партизани кажуть, що вони є цивільними особами, тому правові основи їхньої діяльності регулюються українським законодавством, а не законами воєнного часу, які забороняють, наприклад, солдату стріляти в цивільних осіб.

Але за міжнародним правом цивільні особи стають комбатантами, коли починають брати участь у бойових діях. Партизани працюють на уряд, навіть на військових, і чи справді туманна територія, яку вони населяють, підпадає під дію міжнародного права — і чи порушує їхня діяльність ці правила — це питання для дискусії.

Не всі їхні дії є насильницькими. Окремо двоє партизанів, що діяли на окупованому південному сході України, описали філію підпілля під назвою «Жовта стрічка», яка розклеює листівки та малює графіті.

Зараз у центрі уваги вчителі, відкриття шкіл заплановано на вересень.

«Росіяни хочуть навчати за своєю програмою, а не за правдою», — сказав Вікінг. «Дитина вразлива до пропаганди, і якщо її виховувати в цій програмі, вона стане ідіотом, як росіяни», — сказав він. «Учитель, який погоджується викладати за російською програмою, є колаборантом».

Партизани не будуть нападати на вчителів, сказав він, але намагалися принизити їх через листівки, які вони часто розклеюють на стовпах комунікацій із темними попередженнями для колабораціоністів, як частину своїх психологічних операцій.

За його словами, нещодавно з’явився один із іменами та фотографіями директорів, які планують відкрити школи у вересні.

ЗМІ: у центрі Мелітополя пролунав потужний вибух Підписуйтесь на Акцент в

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Источник: https://akzent.zp.ua/gotuvalisya-za-kilka-misyatsiv-do-vijni-yak-partizani-prostistoyat-okupatsiyi-v-melitopoli/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top