Ігор Артюшенко звернувся до Верховної Ради з приводу призначення позачергових виборів міського голови Запоріжжя

29 вересня Запоріжжя лишилося без міського голови Володимира Буряка. Мер склав свої повноваження і виконуючим його обов’язки був призначений секретар міськради, депутат від «Слуги Народу» Анатолій Куртєв.

Згідно законодавства, не пізніше ніж на п’ятнадцятий день після відставки мера Верховна Рада має призначити дату позачергових виборів міського голови. Відповідне клопотання до ВРУ має направити виконуючий обов’язки міського голови. Але наразі жодних повідомлень про дату голосування запоріжці не отримали.

В зв’язку з цим голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Ігор Артюшенко направив звернення до Верховної Ради з вимогою проінформувати запорізьку громаду, з якої причини досі не були призначені позачергові вибори Запорізького міського голови та повідомити, чи було отримано Верховною Радою України та профільним комітетом ВРУ клопотання про призначення позачергових виборів Запорізького міського голови.

Політик наголошує – відсутність обраного міського голови Запоріжжя дестабілізує політичну ситуацію в обласному центрі.

«Відсутність обраного міського голови Запоріжжя дестабілізує політичну ситуацію в обласному центрі, більше того – це дозволяє окремим політичним силам та представникам промислово-фінансових груп використати нинішню політичну ситуацію в Запоріжжі, щоб зайняти владні крісла у місцевому самоврядуванні, зайшовши з «чорного входу». І Запоріжжя – це вже не перше місто в країні, яке Офіс Зеленського намагається взяти під свій ручний контроль, використовуючи недемократичні методи. Бо в демократичному суспільстві владу отримують виключно шляхом відкритих та прозорих виборів, а ніяк не шляхом кулуарних домовленостей, «договорняків» та призначень «згори». І без проведення виборів над діяльністю будь-якої тимчасової влади висітиме «дамоклів меч» її нелегітимності. Бо тільки запорізька громада, а не хтось інший, має право вирішувати, хто гідний того, щоб довірити йому наше місто», – зазначає Ігор Артюшенко у зверненні.

Ігор Артюшенко також направив звернення до Анатолія Куртєва з вимогою негайно направити клопотання до Верховної Ради України щодо призначення позачергових виборів міського голови.


Источник: https://forpost.media/novosti/ihor-artiushenko-zvernuvsia-do-verkhovnoi-rady-z-pryvodu-pryznachennia-pozacherhovykh-vyboriv-miskoho-holovy-zaporizhzhia.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top