«Контракт має переваги»: у Запоріжжі відкрили рекрутинговий центр української армії (ФОТО)

У Запоріжжі відкрили другий в Україні рекрутинговий центр. Через нього військовозобов’язані й охочі служити в армії можуть отримати інформацію про потреби Сил оборони і обрати частину й посаду. 

Центр працює у приміщенні ЦНАПУ, який розташований у Вознесенівському районі. Про це повідомляє Акцент.

Між мобілізацією і рекрутингом є велика різниця, і всі ми розуміємо, що сьогодні для військових частин вкрай важливий якісний вмотивований склад. Для мешканців Запоріжжя важливо розуміти, де саме вони будуть служити і рекрутинговий центр має допомогти їм в цьому, — відзначив очільник Запорізької ОВА Іван Федоров.

Іван Федоров

Більш детально про те, як потрапити на службу через рекрутинговий центр розповів уповноважений представник Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець.

Людина приходить і питає, які є частини й вільні посади. Буде врахований її фах, досвід, стан здоров’я. Якщо людина обирає те чи інше місце, відбувається зв’язок з представником цієї частини. До ТЦК і навчальних частин доведено алгоритми, як людина може потрапити на обрані посади. Ми будемо максимально контролювати цей процес, щоб людина йшла в частину, оформила документи і врешті потрапила, куди хотіла.

Він також зазначив, що ті, хто не має досвіду, відправляються мінімум на місяць у навчальний центр.

У центрі наголошують, що правила змінилися і чітко прописано, що людина, який видано рекомендаційний лист, має потрапити саме в обрану частину. Разом з цим є пріоритетний список військових частин, де найбільше потрібно людей. Зараз у цьому списку 76 частин. Кожного місяця він оновлюється.

Ще один центр є у Львові, тому якщо людина не знаходить потрібну посаду у війську в Запоріжжі, її можуть направити до рекрутингового центру у Львові.

Якщо людина обирає частину з непріоритетного списку, то вона може потрапити до певної частини тільки на контракт.

Контракт зараз має переваги. Він не обов’язково має бути строковим. Можна укласти контракт до закінчення особливого періоду або до демобілізації. Якщо порівняти статус мобілізованого й контрактика, то у останнього набагато більше соціальних прав і гарантій, — зауважує Бежевець.

Чим відрізняється служба за мобілізацією і контрактом?

Серед основних відмінностей у порядку проходження військової служби між військовослужбовцями зазначених видів служби під час дії правового режиму воєнного стану можна зазначити наступні. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Військова служба за контрактом: Служба закінчується у строк, зазначений у контракті, або після оголошення рішення про демобілізацію.Військовослужбовці можуть бути відряджені до державних органів, підприємств, установ, організацій, державних та комунальних навчальних закладів для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі. Військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період: Служба закінчується у строки, визначені Указом Президента УкраїниБільше підстав звільнення з військової служби через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу), зокрема: зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи; перебування на утриманні військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років. Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/kontrakt-maye-perevagi-u-zaporizhzhi-vidkrili-rekrutingovij-tsentr-ukrayinskoyi-armiyi-foto/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top