Коронавірус в світі: чи варто чекати нових спалахів

— Спочатку канцлер Німеччини Ангела Меркель, а потім і директор Інституту Коха Лотар Вайлер висловилися про те, що вірусом COVID-19 перехворіє від 50 до 70% населення планети. Чим виправдані ці дані?

— Сенс цієї заяви в тому, що цей рівень хворих необхідний для того, щоб пандемія була зупинена. Якщо 50-70% всього населення заразиться і перехворіє, у людей з’явиться колективний імунітет проти повторного інфікування. Тоді пандемія зупиниться, або, принаймні, сповільниться. На жаль, зараз немає інших заходів, щоб зупинити інфікування, крім як жорсткі обмежувальні заходи, і ми чекатимемо, що всі ці 50-70% людей заразяться — ефективної вакцини ще не існує, а звичайні запобіжні заходи не допомагають. Отже, ми повинні очікувати зараження всіх цих людей.

— Чи можна очікувати, що вірус відступить влітку, коли температура підвищиться?

— Ми сподіваємося, що це відбудеться, і інфекція відступить через високі температури. Є деякі моделі, опубліковані вченими, і вони передбачають уповільнення вірусу в момент підвищення температур. Власне, зазвичай воно надає головний вплив на поширення вірусу. Так, вплив буде. На жаль, — його недостатньо, щоб зупинити пандемію.

— І навіть якщо це станеться, в Південній півкулі все одно залишиться вірус, адже там буде холодніше?

— Ми цього ще не знаємо. З того, що бачимо зараз, — велика частина інфекції знаходиться в Північній півкулі. Але подивіться на дані по Південній: все більше спалахів відбувається в Африці, Південній Америці, і навіть в Австралії. Це може бути ознакою того, що ситуація всесвітня, а інфекція не залежить від температури. Але потрібно ще почекати, ми не знаємо точно, що станеться.

— Якщо у населення сформується публічний імунітет, наскільки великі шанси, що буде друга хвиля інфікування?

— Залежить від того, як пандемія вплине на імунітет населення. Якщо у нас 50-70% заразиться в першу хвилю, то друга буде. Але вже набагато слабкіше. Але вірус може мутувати таким чином, що імунна система людини не зможе контролювати цю інфекцію. Вірус мутує дуже часто, і це нормально. І можливо, що він трансформується так, що антитіла просто не будуть проводитися. Від цього, по суті, залежить, чи буде пандемія зупинена на другий або третій хвилі. Це питання майбутнього, і ми поки не знаємо, як тоді буде вести себе вірус.

— Карантинні заходи безумовно допоможуть зупинити розвиток пандемії. Але жодна національна економіка не зможе пережити, якщо ці заходи будуть тривати занадто довго. Який оптимальний термін для карантину?

— Дуже складне питання. Я абсолютно згоден з тим, що необхідний баланс між зупинкою економіки і превенцією різкого сплеску нових заражень. Потрібно дивитися на ефект від карантинних заходів. І одночасно чекати піку захворюваності, щоб, коли цифри інфікованих підуть на спад, можна було безпечно відкривати бізнес-центри. Якщо подивитися на Китай, — то в Ухані сьогодні всього один випадок зараження новою інфекцією. Але у них все ще зберігається строгий карантин. Думаю, вони почекають до наступного тижня, і після цього відкриють бізнес. Це, вважаю, знак того, як нам слід чинити в Європі.

— Найпростіше питання, на яке складно відповісти. Коли це все припиниться?

— Це питання на мільйон доларів! І відповідь залежить від різних факторів. Головний, і найцікавіший — це якийсь тип імунітету ми розвинемо після того, як заразимося і вилікуємося. Це буде перехідний імунітет, або довічний. І чи буде вірус мутувати, щоб «втекти» з-під людського імунітету. Це дуже важливі фактори. Якщо сформується довгостроковий імунітет, пандемія відступить.

— Через якийсь час може з’явитися ефективна вакцина?

— Вчора перший пацієнт (доброволець в США — Авт.) вже отримав експериментальну вакцину, просто щоб подивитися, чи будуть побічні ефекти і в цілому — наскільки вона ефективна. А раз вже почали зараз, сподіваюся, до кінця року або на початок наступного вакцина буде доступна.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/koronavirus-v-sviti-chi-varto-chekati-novih-spalahiv/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top