Зараз у Венеції є рідкісна нагода побувати у палацах, у тому числі й безкоштовно
Під час головної у світі виставки сучасного мистецтва Венеціанської бієнале, що раз на два роки проходить в Італії й триває зараз, є можливість побувати у палацах, які в інший час закриті від сторонніх очей.
Читайте також: Вчився на інженера, але потягнуло у бік культури — у Запоріжжі відкрилась виставка плакатів воєнного часу Івана Волянського
Наразі у палацах (а також у церквах та в інших місцях по всій Венеції) проводять виставки, відкриті для всіх охочих — як в рамках бієнале, так і самостійні. Зазвичай, якщо експозиція в палаццо або церкві презентує Національний павільйон країни, то вхід туди безкоштовний.
Автор цих рядків, побувавши у професійній поїздці на Венеційську бієнале, скористалася можливістю й відвідала кілька палаців з виставками.
Зокрема, палаццо Мора та Бембо, де показують великий проєкт, організований Європейським культурним центром, що об’єднав понад 200 митців із 51 країни — 7-му виставку «PERSONAL STRUCTURES» («Персональні структури»). Вхід в ці палаци безкоштовний. Тож, якщо раптом доля «занесла» вас у Венецію, завітайте туди. А зараз пропонуємо трохи відволіктися й подивитись фоторепортаж.
На виставці «PERSONAL STRUCTURES» представлений широкий спектр робіт різних технік та жанрів. Наприклад, можна побачити навіть українську ляльку-мотанку — робота «Мотанка для Європи» Максима Маршалла (США).
Бонус до виставок – гарний вид на Венецію з верхніх поверхів палаців. Наприклад, з балкона палаццо Бембо відкривається чудовий краєвид на Гранд-канал та знаменитий міст Ріальто, біля якого знаходиться палац.
Виставку «PERSONAL STRUCTURES» можна побачити й в парку Сади Марінареса (Giardini Marinaressa). Там представлена, як ми писали, експозиція незвичайних скульптур просто неба.
«PERSONAL STRUCTURES» проходить у ті ж дні, що й Венеціанська бієнале, до 24 листопада.
Деякі інші палаццо
В палаццо Контаріні-Поліньяк, як ми писали, до 1 серпня відкрита виставка українських та закордонних митців «З України: Сміливі мріяти» PinchukArtCentre.
У палаццо Ка Корнер делла Реджіна представлений проект фонду Prada, виставка «Ломбард» швейцарського художника Крістофа Бюхеля. Це одна з найбільш обговорюваних виставок. Художник перетворив старовинний палац на інсталяцію, що є величезним складом барахла, якихось кімнат з інтер’єром ХХ століття, де можна заблукати, а у дворі сушиться білизна. Ресепшен виставки художник прикрасив вивіскою ломбарду, що кричить, заходячи куди сумніваєшся, а чи туди потрапив. Колись у цьому палаці справді був некомерційний ломбард.
У палаццо Грассі – велика ретроспективна виставка відомої американо-ефіопської художниці Джулі Мерету за участю її друзів «Ансамбль». Це один із музеїв колекціонера, мецената, бізнесмена та одного з найбагатших людей планети Франсуа Піно, свекра актриси Сальми Хайєк. Тому Сальма зазвичай приїздить на відкриття Венеційської бієнале.
У палаццо Каваллі-Франкетті – виставки класиків модернізму та сучасних артзірок «Груди», проєкт «Грінхаус» або «Теплиця» Національного павільйону Португалії та «Наш спектр, ваш спектр: перспективні інсайти для новаторського кіно» музеїв Катару (фото цієї виставки немає, там представлені фільми).
У палаццо Лоредан — виставка «Невидимі питання, які наповнюють повітря» Джеймса Лі Байарса (США) та Син Тек Лі (Північна Корея).
У палаццо Алббріцці-Капелло – Національний павільйон Гренади з проєктом «Жодна людина не є островом».
Що можна прочитати про Венеційську бієнале-2024 на сайті zprz.city:
— Мистецтво з ароматом шоколаду на тлі моря – запоріжанка побувала на Венеційській бієнале: ексклюзив
— Україна показала у Венеції метафоричні маскувальні сітки — фото
— Запоріжанка побачила альтернативну реальність у церкві Венеції – незвичайні скульптури Даніеля Аршама
— Навіщо у палаці Венеції показали орган з російськими ракетами та насипали землю — фото
— Мистецтво це таке місце, де можна сподіватися або мріяти — художниця з Мелітополя показала свою роботу на міжнародній виставці у Венеції
— Через п’ять років міста не буде, залишаться тільки вибухи — український художник показав у Венеції вражаючі картини
— Караоке воєнного часу — Польща показала на Венеційській бієнале український проєкт
— Запоріжанка побувала у парку незвичайних скульптур у Венеції — фото.
Нагадаємо, що у 2024 році Венеційська бієнале проходить у 60-й раз. Головні виставкові локації бієнале – традиційно парк Джардіні та колишня суднобудівна верф Арсенале.
Професійну подорож на Венеційську бієнале підтримано Європейським Союзом за програмою Дім Європи.
У галереї нижче представлені фото з виставки «PERSONAL STRUCTURES».
Фото автора
Джерело