МАГАТЕ проведе консультації в ООН щодо створення навколо Запорізької АЕС зони ядерної безпеки

Цього тижня МАГАТЕ проведе консультації на високому рівні щодо створення зони ядерної безпеки та захисту навколо ЗАЕС.

Генеральний директор Міжнародного агентства з ядерної енергії Рафаель Гроссі цього тижня вирушить до штаб-квартири ООН у Нью-Йорку для проведення консультацій на високому рівні щодо створення зони ядерної безпеки та захисту навколо Запорізької атомної електростанції, яка систематично піддавалась обстрілам з боку російських військ протягом останніх місяців.

Гендиректор МАГАТЕ зауважив, що хоча останніми днями на ЗАЕС обстрілів не було, вони продовжуються на прилеглій до атомної станції території: «Ми зосередили увагу на терміновій необхідності вжиття заходів для запобігання ядерній аварії на Запорізькій атомній електростанції в Україні, встановивши на ній присутність МАГАТЕ на початку цього місяця. Але вибух 19 вересня біля Південноукраїнської атомної електростанції демонструє потенційну небезпеку на інших ядерних об’єктах країни».

Рафаель Гроссі наголосив, що будь-які військові дії, які загрожують ядерній безпеці, є неприйнятними і мають бути негайно припинені.

Нагадаємо, російські окупанти захопили найбільшу атомну електростанцію в Європі Запорізьку АЕС ще на початку повномасштабної війни, 4 березня. Працівники станції опинилися у заручниках. На станції перебувають російські військові, а також співробітники Росатому.

Кремль використовує Запорізьку АЕС як «ядерний щит» для прикриття своєї військової техніки, оскільки ЗСУ не можуть відкрити вогонь у відповідь в районі електростанції, а також для тиску на Україну та світ, погрожуючи ядерною катастрофою.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/vijna/mahate-provede-konsultatsii-v-oon-shchodo-stvorennia-navkolo-zaporizkoi-aes-zony-iadernoi-bezpeky.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top