Майже тиждень Запорізький регіон, як і ще дев’ять областей України, живе в умовах воєнного стану

Майже тиждень Запорізький регіон, як і ще дев'ять областей України, живе в умовах воєнного стану

Його було оголошено після акту агресії російських прикордонних кораблів ФСБ щодо українських моряків.

Воєнний стан вводиться згідно з рішенням РНБО та Президента України з подальшим його ухваленням Верховною Радою 26 листопада.

Президент України Петро Порошенко запевнив, обмежень прав та свобод громадян не буде, тому приводів для паніки немає. Введення воєнного стану спрямоване лише на посилення обороноздатності України. Наступу українських військових — не передбачено.

У суспільстві почались обговорення, мовляв воєнний стан вплине на проведення виборів президента України. Втім цю тезу Петро Порошенко спростував. Підтверджує це і строк дії воєнного стану.

Вже о 9 годині, у середу, 28 листопада, Запоріжжя прокинулось у новому правовому режимі воєнного стану. Втім, чи відчули його пересічні жителі? Якщо не брати до уваги нетривалу паніку зі скуповуванням солі та сірників — скоріше ні! І в цьому – самі винні. Тож, що взагалі означає воєнний стан, та які його особливості? Які права та свободи громадян України він обмежує та які заходи передбачає? Відповіді на ці питання прописані у законі України.

[embedded content]

Источник: https://tv5.zp.ua/news/majzhe-tizhden-zaporizkij-region-yak-i-shhe-devyat-oblastej-ukrayini-zhive-v-umovah-voyennogo-stanu/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top