Розвиток Запоріжжя: про проект бюджету міста на 2019 рік

Розвиток Запоріжжя: про проект бюджету міста на 2019 рік

У 2019 році Запорізький бюджет розвитку міг би сягнути 2 млрд грн. Втім, місто недоотримає кошти з державного бюджету одразу за кількома напрямками. Тому виникла необхідність направити більшу частину бюджету розвитку на латання цих «фінансових дірок».

Власні доходи бюджету Запоріжжя в наступному році, у порівнянні з 2018-м, збільшаться на 560 млн грн. Планується, що цей показник сягне майже 9 млрд грн. Видатки теж будуть чималенькими: більше 8,5 млрд. Варто зазначити, що з них 6 мільярдів — це захищені статті. Тобто, обов’язкові, які зменшитись — не можуть. Вони спрямовані на фінансування освіти, медицини та соціального захисту. Видатки по захищеним статтям повністю не покриваються з держбюджету. Тому Запоріжжя змушене спрямовувати додаткові кошти на їх фінансування. Якщо додати до них утримання комунальних підприємств, компенсацію пільгового проїзду та інші статті витрат — виходить чималенька сума.

Окрема тема — утримання професійно-технічних училищ. В Запоріжжі їх — 11. Зараз вже тривають перемовини з обласною владою з приводу впровадження співфінансування цих закладів освіти. Адже приблизно 30% учнів таких училищ — жителі області. Але це не означає, що в майбутньому році Запоріжжя не буде розвиватися.

Планується завершення четвертої черги робіт на проспекті Маяковського. Закінчать роботи на шляхопроводах проспекту Металургів та Калібровій. Будуть і нові проекти. Наприклад, реконструкція прощі Запорізької. Там замінять зовнішнє освітлення, облаштують зелених зони, замінять покриття площі та доріжок у парку, збудують додаткові центральні сходи. Зміни чекають і бульвар Шевченко.

[embedded content]

Источник: https://tv5.zp.ua/news/rozvitok-zaporizhzhya-pro-proekt-byudzhetu-mista-na-2019-rik/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top