Московські попи анексували Бердянську єпархію УПЦ МП

Глава РПЦ патріарх Кіріл провів засідання синоду Московського патріархату, на якому «перевів» у своє пряме підпорядкування Бердянську єпархію УПЦ МП, яка розташована на окупованій території Запорізької області.

Про це йдеться на сайті РПЦ.

«Прийняти Бердянську єпархію у безпосереднє канонічне та адміністративне підпорядкування патріарху Московському та всієї Русі та Священному Синоду Російської Православної Церкви», – сказано в повідомленні.

Зазначимо, що хоч УПЦ МП є складовою частиною російської православної церкви (ієрархи УПЦ МП це заперечують), керівників церковно-адміністративних одиниць – єпархій на території України призначав Онуфрій і синод УПЦ МП. Відповідно, українські єпархії, за згодою Москви, підпорядовувалися Онуфрію.

Проте Кіріл в обхід Онуфрія анексував Бердянську єпархію у своє пряме підпорядкування і без згоди УПЦ МП призначив їй нового керівника, який має прибути з далекого сибірського міста Іскітим (Новосибірська область).

У мережі вже жартують, чи встигне він доїхати до Бердянська на тлі чуток про майбутній контрнаступ ЗСУ.

Натомість митрополит Бердянський УПЦ МП Єфрем покинув окуповані території і виїхав за кордон. За інформацією у мережі, він не захотів співпрацювати з росіянами. Також Кірілка заборонив згадувати за богослужіння ім’я митрополита Онуфрія. В УПЦ МП цю інформацію не коментують.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/moskovski-popy-aneksuvaly-berdiansku-ieparkhiiu-upts-mp.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top