На Хортиці можна буде послухати аудіовиставу про шлях України до незалежності

На Хортиці презентують аудіовиставу про ідентичність

На острові Хортиця найближчим часом презентують ексклюзивну імерсивну аудіовиставу “Шлях становлення української ідентичності”. Вона створена за однойменною книгою історика Ярослава Грицака і філософа Олександра Комарова, яку цього року презентували у Національному музеї літератури України до дня Незалежності.

Як раніше писала “Индустриалка,” видання отримало аудіоверсію. Над її виробництвом працювала команда MEGOGO Audio. Аудіокнижка доступна безкоштовно у мобільному додатку MEGOGO.

30 книжкових сторінок переклали на 20-ти хвилинну аудіовиставу на три голоси. Ефект занурення виникатиме під час підняття на пагорб Єдності. Вона буде проводити людей історичним шляхом від сивої давнини до часів української незалежності.

В ефірі телеканалу Україна 24 кураторка культурних проєктів Вероніка Селега зазначила, що аудіовистава має спонукати запоріжців та гостей міста до роздумів.

-У людини є можливість піднімаючись на пагорб Єдності, послухати аудіовиставу та задуматись над тим, про що в ній сказано. Цей процес роздумів – надзвичайно цінний для того, щоб людина не тільки споглядала красу природи Хортиці, яка є серцем України. Але й думала про тему, яка є на сьогодні надзвичайно актуальною. Це тема самоусвідомлення та ідентичності. Це матеріал для роздумів, створений на базі книги. Багато людей сприймають таку серйозну інформацію саме через друкований підхід. Але аудіовистава – це вже більш такий засіб, який включає уяву та дає можливість разом з акторами сприймати ту тему, яка є ключовою, — зазначає Вероніка Селега. — Приблизно через рік можна буде казати про вплив аудіовистави на відвідувачів Хортиці. Тоді ми вже зможемо порахувати скільки людей її послухали.

На Хортиці можна буде послухати аудіовиставу про шлях України до незалежності

Аудіовистава створена в рамках державної програми «Велика реставрація», за підтримки партнера національного проєкту відродження Хортиці Групи Метінвест.

Над створенням аудіовистави працював засновник Центру сучасного мистецтва «Дах» та міжнародного фестивалю «ГогольFest» Влад Троїцький.

-Ця аудіовистава дуже важлива для самоусвідомлення. Поки ми не зрозуміємо хто ми, як ми можемо це транслювати у світ? Хортиця — це серце України. Розуміння та мрія про Україну почалася саме з Хортиці, — каже Влад Троїцький.

Послухати 20-ти хвилинну аудіовиставу — аудіоподорож “Шлях становлення української ідентичності” можна буде з 14 жовтня, піднімаючись оновленим пагорбом Єдності. Для цього достатньо буде зчитати QR-код на вході до пагорба Єдності та мати при собі навушники.

Нагадаємо, цього року Національний заповідник «Хортиця» увійшов до списку державної програми «Велика реставрація». У рамках програми реконструюють музей історії запорізького козацтва, пагорб Єдності біля музею і «Козацьке коло».

Як раніше писала “Индустриалка”, на острові Хортиця вперше в новітній історії застосували практику партнерства держави з бізнесом. Група Метінвест стала партнером проєкту розвитку заповідника. Метінвест забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

 Читайте також: Музей історії запорозького козацтва стане інтерактивним

Сообщение На Хортиці можна буде послухати аудіовиставу про шлях України до незалежності появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/na-hortitsi-mozhna-bude-posluhati-audiovistavu-pro-shlyah-ukrayini-do-nezalezhnosti

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top