На Хортиці розширюють дороги: як просувається реконструкція — фото

Масштабні роботи з реконструкції продовжуються — турецька компанія Onur виконує дорожні роботи

Сьогодні на острові Хортиця стартували роботи по розширенню асфальтного покриття, а саме — на під’їзді до музею історії запорізького козацтва та історико-культурному комплексу «Запорізька Січ». Наразі там працює спецтехніка — знімають старий асфальт.

Нагадаємо, у рамках державної програми «Велика реставрація» триває реконструкція Кургану єднання України, музею історії запорізького козацтва і «Козацького кола».

Масштабні роботи з реконструкції продовжуються — турецька компанія Onur виконує дорожні роботи

Головне завдання реконструкції — створення комфортних умов для відвідування Хортиці. Багато нарікань на острів було з боку автомобілістів.

Масштабні роботи з реконструкції продовжуються — турецька компанія Onur виконує дорожні роботи

— Часто ми чуємо, що на Хортиці немає зручних роз’їздів, немає зручних доріжок для відвідувачів, парковки. Все це буде змінено у рамках реконструкції, — розповів генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко. — У тому числі мова йде про розширення доріг, тому що раніше по цим дорогам два туристичні автобуси не могли роз’їхатися. Після ремонту, дороги стануть ширшими. Також ця стоянка, яка тут поруч, буде вдвічі збільшена за площею і максимально при цьому будуть збережені зелені насадження. Це перший етап створення інфраструктури, також будуть створені зручні пішохідні доріжки, по яким людям буде зручно пересуватися по основним туристичним локаціям. Дорожні роботи виконує турецька компанія Onur, яка має впоратися у найближчі строки.

Нагадаємо, офіційно реконструкція музею історії запорізького козацтва стартувала 10 червня. Трохи згодом почалися роботи на кургані і «Козацькому колі».

Козацьке коло

Фінансування реконструкції Хортиці склало майже 100 млн гривень: 77,3 млн гривень — з Державного бюджету від Міністерства культури і інформаційної політики та майже 20 млн гривень — з обласного бюджету. Фінансову допомогу у розробці проєктів надали інвестори — комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест.

Спецтехніка зараз працює на всіх об’єктах реконструкції. Планується, що повністю зміниться об’єкт «Козацьке коло», де часто проводяться фестивалі.

Козацьке коло

— «Козацьке коло» — це один з найголовніших громадських об’єктів, який існує в такому форматі більше 30 років. Тут часто святкуємо «Покрова на Хортиці» і різні фестивальні заходи, — зазначив Максим Остапенко. — Зараз ми розробляємо тут громадський простір, якого потребувала Хортиця. Тут буде виконаний благоустрій, буде підведене живлення, встановлені зручності, у тому числі і для людей з інвалідністю. Цей простір буде приймати різноманітні патріотичні заходи і, я впевнений, що до кінця серпня він вже запрацює.

Як зазначив представник проєктного офісу Валерій Шевченко, вартість цього об’єкту становить трохи більше 6 млн грн. Територія буде викладена плиткою, тут встановлять лавочки, туалети, а також будуть проведені роботи з озеленення. На об’єкті зараз працюють 30 будівельників і 5 одиниць техніки. На «Козацькому колі» роботи планують завершити 10 серпня.

На даху музею також за тиждень будівельники серйозно просунулися. Тут змонтоване старе укриття, старий пиріг (начиння конструкції), зараз наносять перший шар гідроізоляції, який зараз дозволить продовжувати наступний етап утеплення і нанесення наступних шарів, які захистять покрівлю музею.

Максим Остапенко

— Ми знаходимося на оглядовому майданчику музею історії запорізького козацтва. Це надзвичайно складний об’єкт — близько 3 тисяч квадратних метрів. Зараз будівельники на даху виконують дуже важливі роботи, бо під ним знаходиться музей і треба зробити надскладні інженерні роботи, щоб експозиція була убезпечена. Наступний крок реставрації музею — внутрішні роботи. Але до Дня Незалежності планують закінчити саме дах та оглядовий майданчик музею. Також завершити мають і облаштування кургану.

курган

— На задньому плані відбувається реконструкція кургану, на якому буде розташований флагшток, а також форма візуалізації історії Хортиці. Це буде спеціальна світова програма, яка сьогодні є таємницею, — розповів Максим Остапенко. — На кургані зараз ведуться роботи з формування схилів та доріг, по яким будуть підійматися люди. Вже майже завершили верхівку оглядового майданчика. Наступним етапом будуть бетонувальні роботи і підготовка до облаштування самого підйому замощення. Паралельно відбуваються роботи по реконструкції флагштоку.

Як писала «Индустриалка», цей простір буде повністю безпечним — будуть зроблені поручні, правильне замощення, щоб людина мала безпечний досвід знайомства з красою північної частини острова, побачити Дніпрогес, Дніпро. Це буде відправна точка на Хортиці, з якої кожна людина має почати свій шлях по локаціям острову.

Валерій Шевченко

— Курган був дуже зруйнований з середини ерозією. Наразі вже видно, що виконаний великий обсяг робіт по отсипу кургану, були проведені роботи по відведенню доріжок, почалися роботи по підготовці траншей під зовнішнє освітлення, — зазначив Валерій Шевченко. — Курган також буде повністю озеленений та буде виконане зовнішнє освітлення.

Нагадаємо, тепер і запорізькі студенти можуть підказати історикам і проектантам, які об’єкти можуть прикрасити острів. Так, по 12 липня від студентів Запорізького національного університету прийматимуть заявки на кращі ідеї соціальних проектів на конкурс «Хортиця — втілення мрій». Теми — історія, культура, археологія, ландшафт, дизайн, здоровий спосіб життя.

Конкурс — це спільний проект громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій », ПАТ «Запоріжсталь» Групи Метінвест, а також Національного заповідника «Хортиця».

Читайте також:  На Хортице будут оберегать все курганы и святилища

Фото автора

Сообщение На Хортиці розширюють дороги: як просувається реконструкція — фото появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/na-hortitsi-rozshiryuyut-dorogi-yak-prosuvayetsya-rekonstruktsiya-foto

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top