На Кам’яній Могилі у Запорізькій області зробили нові важливі відкриття

Експедиція на чолі з доктором історичних наук Надії Котової вивчала «пам’ятник — поселення «Кам’яна могила — 1». Він у центрі уваги археологів вже впродовж десяти років. Роботи проводили в межах завершального етапу міжнародного проекту з вивчення клімату східної Європи. Цьогоріч досліджено дві ділянки, одна з них – це розкоп №2, на якій збереглись фрагменти найбільш давніх періодів історії.

На території цього поселення археологи не знайшли житлові помешкання людей того часу, та переважно натикаються на знаряддя праці. Друге поселення, на якому проводились роботи, нагадувало більше ретро-археологію, каже Віктор Джос. Тому що його почали досліджувати ще у 40 та 80-ті роки археологи Валентин Даниленко та Дмитро Телєгін. Втім, згодом роботи було законсервовано. Цьогоріч дослідження відновили, науковцям вдалось заглибитись на 3 і 2 метри від сучасної поверхні. На цій ділянці також було виявлено кістки перших свійських тварин, які датуються дев’ятим століттям до нашої ери. Із цього археологи роблять висновок, що Україна є одним із центрів одомашнення тварин.

Нині ці знахідки досліджують фахівці Інституту археології Національної академії наук України. Віктор Джос каже: такі експедиції показують, що протягом 20 тисяч років на території заповідника та його околицях жили люди, які приходили на пагорб «Кам’яної могили» для проведення своїх релігійних культів.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/na-kam-yanij-mogili-u-zaporizkij-oblasti-zrobili-novi-vazhlivi-vidkrittya/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top