На Запоріжжі дві церкви стануть об’єктами культурної спадщини

Такі рішення були ухвалені під час останнього онлайн засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації.

Для занесення до Переліку об’єктів культурної спадщини Запорізької області рекомендована Іллінська церква у селі Тернівка Вільнянського району. Церква, яка збереглася до наших часів, на думку експертів, має історичну, архітектурну та мистецьку цінність. Варто зазначити, що за місцевими легендами, церкву розписував майстер фольклорного живопису Віктор Васнецов, який є одним із авторів розпису Володимирського собору в Києві

Також до Переліку рекомендовано занести як такі, що мають історичну цінність, залишки церковного комплексу у селі Григорівка Запорізького району. Вони “відповідають критерію автентичності, мають цінність з естетичного, історичного, археологічного, архітектурного, мистецького, наукового та художнього погляду”, – йдеться у висновках експертів. Церква була знищена усередині минулого сторіччя, цьогоріч дослідники знайшли серед фундаментів церкви вхід до родинного склепу Канкріних – місцевих дворян, які зробили чималий внесок у розвиток регіону.

Джерело: Depo.Запоріжжя

Сообщение На Запоріжжі дві церкви стануть об’єктами культурної спадщини появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/na-zaporizhzhi-dvi-cerkvi-stanut-ob-iektami-kulturnoi-spadshhini.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top