На Запорізькій АЕС з’явився сучасний комплекс із переробки радіоактивних відходів

Створення сучасного комплексу дасть змогу підготувати відходи для подальшого зберігання чи захоронення на спеціальних підприємствах. У своє чергу це допоможе зменшити ризики радіаційного впливу на персонал станції та довкілля.

Будувати комплекс із переробки радіоактивних відходів на майданчику Запорізької АЕС почали ще у 2008 році. Після зведення будівлі та налагодження устаткування він вийшов на етап випробувань на імітаторах відходів. Дозвіл на проведення випробувань на справжніх радіоактивних відходах отримали нещодавно. А сьогодні презентували унікальний комплекс. Комплекс повністю автоматизований. За технологією переробки через монітори будуть слідкувати фахівці. Їх тут майже 3 десятки. У складі комплексу є установка спалювання, сучасна система радіаційного контролю та прес-суперкомпактор. Лише за годину він здатний переробити більше 10-ти тонн радіоактивних відходів.

Загальний кошторис проекту – більше шестисот мільйонів гривень. Основна частина грошей від державного підприємства «Енергоатом». А от все технологічне обладнання, вартістю майже 200 мільйонів, було придбане коштом європейської програми TACIS. Створення такого комплексу з переробки радіоактивних відходів допоможе зменшити ризики радіаційного впливу на персонал станції та довкілля, а також забезпечить подальше безпечне існування атомної енергетики. Адже через велику кількість відходів, які накопичувались роками, фахівці прогнозували повну зупинку атомної енергетики в Україні. Промислова експлуатація комплексу розпочнеться вже у наступному році після успішного проходження випробувань на справжніх радіовідходах та отримання дозволу від Держатомрегулювання.

[embedded content]

Источник: https://tv5.zp.ua/news/na-zaporizkij-aes-z-yavivsya-suchasnij-kompleks-iz-pererobki-radioaktivnih-vidhodiv/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top