Нова схема ухиляння: названо два фатальних недоліки нового законопроєкту про мобілізацію

Новий закон про мобілізацію має мінімум 2 фатальних недоліка, які дуже згубно вплинуть на боєздатність війська.

Про це у своєму Твіттер пише громадський активіст Євген Строкань, інформує Акцент.

Строкань відзначає проблему нечесного підходу для військовослуюбовців стосовно терміну служби в 36 місяців, а також питання добровільної служби в армії для засудежних з умовних терміном. Це будет нова схема для ухилу.

Наводимо аргументи активіста:

1) Термін служби зробили 36 міс, але не враховують час служби в зоні виконання бойового завдання (тобто на передовій). Зрозуміло, що це надзвичайно нечесно. Є підрозділи які жодного разу не виходили на відновлення, а є підрозділи які майже не заходили на бойові. Є тилові посади які мало чим відрізняються від офісної роботи в мирний час, вдень перебираєш папірці, а ввечері йдеш додому до дружини, а є бойові посади, коли ти тільки кілька днів за 2 роки провів за межами своїх передових позицій. Але всі закінчать службу все одно одночасно, хоч і мають таку колосальну різницю в умовах служби. Штурмовики взагалі можуть не дожити 36 місяців. І як ви думаєте, чи буде достатньо мотивації у когось йти на важкі посади? Чи буде мотивація у підрозділів взагалі виходити на бойові? Через таке тупориле недопрацювання закону у нас ще більше збільшиться паперова армія, бо багато хто захоче досидіти службу перекладаючи папірці і буде відтік ОС з бойових на тилові посади, яких дуже багато. Також збільшиться кількість підрозділів які фігнею займаються в тилу. Ми хоч і в армії і тут наказом все одно виведуть, але є способи як відтягнути вихід. Також це буде поштовх до корупції, продаж посад і.т.д. А не допустити таких наслідків можна просто вписавши в закон трохи справедливості. Я завжди говорив, що було б прийнятно звільнення після 36 міс служби або після 18 міс на бойових. Також в законі необхідно тлумачення що робити з контрактами «до демобілізації». Такі є і таких багато. Зокрема багато офіцерів з такими контрактами. (Якщо хто знає як з цим буде — напишіть в коментарях)

2) в законі дозволили засудженим на умовному терміні йти в армію за власним бажанням. Я вважаю, що мобілізації мають підлягати так само засуджені на умовному і засуджені з обмеженням волі (не з позбавленням). Більшість не знають, але деякі колонії для обмеження волі це місця в яких умови значно краще ніж в окопах. З установ відкритого типу навіть їздять додому на вихідні. Я гарантую, що якщо не зробити мобілізацію для засуджених, то ухилянти будуть навмисне вчинять не тяжкі злочини щоб відсидітись. Це буде трендова схема для уродів різних. Якщо ми не хочемо, щоб сцикуни робили злочини щоб не йти в армію — ми маємо вимагати цього доповнення в закон. Якщо хтось думає, що це спричинить насичення армії конченими злочинцями, то це зовсім не так. У нас багато невинно засуджених і мова йде тільки про умовні терміни і обмеження волі, тобто не про тяжкі злочини. Але до засуджених все одно має бути особливий підхід відбору на військову службу. Взагалі додам, що я не бачу жодної вагомої причини чому цих речей ще немає в законі, особливо враховуючи, який соціальний запит на це є. Але сподіваюсь, що все ж громадськість дотисне владу і закон закриє ці прогалини, тому прошу максимального поширення.

Нагадаємо, вчора Кабмін вніс до Верховної Ради новий законопрєкт про мобілізацію — він вже викликав жваве обговрення в суспульстві, адже містить суперечливі норми. Більш детально в нашому матеріалі: Кабмін зареєстрував у Раді законопроєкт про мобілізацію: що нового (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/nova-shema-uhilyannya-nazvano-dva-fatalnih-nedoliki-novogo-zakonoproyektu-pro-mobilizatsiyu/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top