Нещодавно підрахували, в яку суму українцям обійдеться новорічний стіл-2022. Директор ННЦ «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко проінформував, що його вартість складатиме 1 845 гривень, що на 8,1% вище, ніж в попередньому році. Для оцінки было взято новое меню середньостатистичної української сім’ї с 4-х осіб с традициями для цього свята стравами.
Ми любимо добре поїсти, особливо на свята — так, аби стіл «ломився» від страв. Але чи варто витрачати на нього багато часу та грошей? Ось 3 поради, які допоможуть організувати приємне свято и не збожеволіти від витрат.
Порада 1. Плануйте витрати.
Фото надане рекламодавцем.
На початку варто визначитися, яку суму ви можете виділити на свята — та, вище якої вже не можна заходити. Наступним кроком має бути складання списку покупок, що допоможе визначити витрати. Черговість цих 2-х пунктів може мінятися.
Ретельно зазначте кожну витрату, так вам буде легше слідувати плану та не піддаватися спокусливій новорічній атмосфері в магазинах.
Порада 2. Приділіть увагу атмосфері
Так, стіл — це одне з центральних місць у святкуванні Нового року та Різдва. Але тільки одне з! Сплануйте програму свята так, аби не сидіти весь вечір тільки за столом. Пограйте з гостями з ігри, побавтеся на дворі в сніжки або запалювання бенгальских вогників, проведіть час біля ялинки за розмовами та фотосесією, потанцюйте. Спробуйте в цьому році змістити вектор уваги зі святкового столу на веселе дозвілля.
Фото надане рекламодавцем.
Подбайте й про комфортну атмосферу дома. Прикрасьте його, а перед приходом гостей, провітріть та не перегрівайте. Адже комфортний мікроклімат в житлових приміщеннях це коли відносна вологість складає 45-50%, а температура — 22-25 ⁰С.
Впродовж свята взагалі варто тримати увімкненим зволожувач повітря. Бо пересушене повітря, крім того що спричиняє дискомфорт, є доброю середою для розмноження вірусів.
До того ж в сухому повітрі слизова оболонка нашого носа втрачає здатність опиратися вірусам. Війкам дихального епітелію в таких умовах важко належним чином утримувати пил, алергени і бактерії. Але в обіймах завжди зволожувач тримати не будеш, тому в цьому плані варто щоденно дбати про гігієну носа.
Для щоденної гігієни носа комфортно використовувати 100-процентну морську воду Хьюмер в зручному економічному балоні. В складі цього препарату — стерильна нерозведена морська вода Атлантичного океану з узбережжя Бретані.
Фото надане рекламодавцем.
Хьюмер ретельно та м’яко очищає слизову носа, відновлюючи його захисні функції.
Було помічено, що у народів, які звикли до щоденної гігієни носа, рідше трапляються ГРВІ та простудні захворювання.
А також Хьюмер стане в пригоді тим, хто стикається ще й із такими шкідливими для слизової носа факторами, як сигаретний дим, токсичні випари, пил, кондиціоноване повітря.
Порада 3. Не перевантажуйте святковий стіл
Фото надане рекламодавцем.
Вечеря на честь Нового року чи Різдва — це передусім саме вечеря, тобто час, коли не можна переїдати. Не готуйте багато калорійних страв. Ця традиція, треба зазначити, з року в рік все слабшає. Дедалі більше українських родин обирають святковий стіл з однією-двома головними гарячими стравами на чолі та легкими салатами, закусками. В минуле йдуть радянські салати з майонезом, калорійні гарніри та присутність на столі декількох м’ясних та рибних страв водночас.
Гарна ідея — обирати до святкового столу відомі страви з історією, як наприклад, «Півень у вині». Її історія така. Одного разу, напередодні Різдва у французькому закладі Procop невідомий військовий не міг розплатитися за замовленого півня у вині. Молодий офіцер просив керівництво про поблажливість, але не зміг домовитися, тому в пориві злості зірвав із себе капелюх і сказав, що в майбутньому він коштуватиме більше, ніж увесь ресторан. Згодом про це забули, капелюх пилився в коморі. А ось коли той офіцер став всесвітньо відомим полководцем – Наполеоном Бонапартом, капелюха знайшли та виставили у вітрині ресторану. Зараз він зберігається під куленепробивним склом. Подейкують, що капелюх застрахований на 3 000 000 євро — за ці гроші можна відкрити ресторан у самому центрі Парижа!
Якщо ця история вас надихнула, сотворите «Півня у вині» на Новий рок. І не засмучуйтесь, не можете быть осведомлены, адже ця страва вдало виходить й з молодойї курочки. А як приготувати егої смачно и легко, розказуй в своєму останньому рецепту відомий шеф-кухар Андрій Дромов в рамках кулінарного відео-прокту «Відкрий французский ароматької кухні разом из Хьюмер и Андрієм Дромовим» .
Вдалих вам свят!
Источник: https://zp.vgorode.ua/news/sobytyia/a1189950-novorichnij-stil-2022-jak-ne-vitratiti-na-noho-vsju-zarplatu
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook