Окупаційні пропагандисти приписали міському голові Києва фейк про виставлення рахунків Росії за підтоплення станцій метро

Представники окупаційної влади вчергове вдалися до фотошопу і вигадали неіснуючий пост нібито за авторством міського голови Києва Віталія Кличко, де той підрахував шкоду через закриття київського метро і списав все на Росію.

Так, 13 грудня в телеграм-каналі «Запорожский Вестник» з’явився допис, присвячений закриттю станцій метро в Києві.

«Знаменитый мастер слова Виталий Кличко обвинил Россию в закрытии 6 станций в киевском метро. Украина готовится выставить миллиардные счета России, как правопреемнице СССР, за ошибки, допущенные при строительстве Киевского метрополитена, в результате которых в столице было затоплено несколько станций метро, заявил Кличко.  И даже подсчитал предварительную стоимость ущерба – от 3 до 5 миллиардов долларов», — зазначається в телеграм-каналі.

На підтвердення цих слів пропаганлисти наводять скріншот нібито з офіційного теленрам-каналу Кличко.

Ми перевірили всі дописи в телеграм-каналі Кличко і з’ясувалося, що такого допису нікого не було, а окупанти просто змінили за допомогою фотошопу оригінальний допис щодо падіння ракети на територію лікарні, що вийшов в 5.36 змінивши дату.

Нагадаємо, що дійсно шість станцій метро закрили на пів року: Деміївська, Голосіївська, Васильківська, Виставковий центр, Іподром, Теремки. Це найновіша ділянка столичного метрополітену, побудована у 2004-2013 роках.

У Київськоме метрополітені повідомили, що таке рішення було прийнято через нерівномірні процеси розущільнення, віброповзучості навколо ґрунтового масиву й навантаження на тунельну оправу, що є ризиком втрати стійкості тунельних спорд.

Перегінні тунелі між станціями Деміївська та Либідська споруджувалися у заплаві річки Либідь у 2008-2010 роках підземним способом у складних гірничо-геологічних умовах, за штучного водозниження.

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3709575/okupacijni-propagandisti-pripisali-miskomu-golovi-kieva-fejk-pro-vistavlenna-rahunkiv-rosii-za-pidtoplenna-stancij-metro

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top