Окупанти продовжують тероризувати Енергодар та Запорізьку АЕС

Енергодарці вже сьомий місяць поспіль вимушені терпіти російську окупації. Люди розповідають про життя міста-супутника найбільшої в Європі атомної станції.

Дружина одного із працівників ЗАЕС згадує, як сподівалася, що в росії вистачить здорового глузду не вчиняти провокацій на станції. Однак вже за кілька місяців вирішила виїжджати з міста, бо сподівання не справдилися. Чоловік-атомник разом з нею покинути Енергодар не зміг. На блокпостах є списки атомників, і їх не випускають.

«[На ЗАЕС] щодня якісь провокації, – зазначає Тетяна. – Чоловік каже, що персонал станції перебуває під постійним тиском… під дулами автоматів. Також росіяни збирають підписи працівників незрозуміло для чого. На прохідній раніше перевіряли, в якому стані люди приходять на роботу. Натомість зараз відбирають телефони й шукають у них щось. Тому більшість працівників просто перейшли на старі кнопкові телефони».

Переважна частина енергодарців не мають сумнівів, що обстріли АЕС ведуться з російського боку. Адже за 7 місяців війни вони вже навчивчились розрізняти звуки зброї.

«Чую виліт – і одразу приліт. Тобто росіяни самі обстрілюють станцію та місто, але подають це під соусом обстрілів ЗСУ», – каже Артем (ім’я змінене задля безпеки).

Що ж до так званого «звернення від енергодарців», яке колаборанти передали МАГАТЕ про обстріли ЗАЕС нібито українськими захисниками, то, на думку місцевих, «мешканці Енергодару зараз залякані, тому й за вказівкою російських військових розповіли делегації МАГАТЕ, що станцію обстрілювали ЗСУ», повідомляє Енергоатом.

Источник: https://forpost.media/novosti/okupanty-prodovzhuiut-teroryzuvaty-enerhodar-ta-zaporizku-aes.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top