Пандемія коронавирусу ускладнила боротьбу з туберкульозом

За даними експертів міжнародної організації Stop TB Partnership, на тлі боротьби з поширенням коронавирусу, діагностика туберкульозу знизилася на 23%. Йдеться про дев’ять країн: Бангладеш, Індію Індонезіїю, М’янму, Пакистан, Філіппіни, Південну Африку, Таджикистан та Україну. На ці держави припадає 60% нових випадків захворювання. І у всесвітній День боротьби з туберкульозом, що відзначається 24 березня, вчені висловили стурбованість ситуацією.

Лючія Дітіу, глава Stop TB Partnership: “Через COVID-19 в світі були зроблені кроки з метою пом’якшити наслідки пандемії. При цьому в розробці заходів по боротьбі з коронавірусом брали участь лікарі-пульмонологи, що займаються лікуванням туберкульозу. Але для розміщення пацієнтів з COVID-19 влада віддала площі (лікарні, диспансери), призначені для лікування людей хворих на туберкульоз. Оскільки туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом, як і коронавірус, наявні в медицині ресурси перенаправили на боротьбу з COVID-19 . В результаті з туберкульозом склалося критичне становище “.

ВООЗ закликає не послаблювати зусилля в боротьбі з туберкульозом навіть в умовах коронавирусної пандемії. Незважаючи на успіхи, досягнуті за останні десятиліття, туберкульоз залишається однією з найбільш смертоносних інфекційних хвороб в світі, забираючи кожен день більше 4 тисяч життів.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/pandemija-koronavirusu-uskladnila-borotbu-z-tuberkulozom/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=pandemija-koronavirusu-uskladnila-borotbu-z-tuberkulozom

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top