Починав у будівлі Донецької СБУ під орудою «Міши П’ятого»: якого бойовика судитимуть в Запоріжжі

Подробиці «терористичного» шляху запоріжця-бойовика “Російської православної армії”, якого невдовзі судитимуть в Запоріжжі, розповіли у пресцентрі УСБУ в Запорізькій області.

Оперативники спецслужби ретельно відстежили терористичний шлях жителя Запоріжжя, який у 2014-2016 роках перебував у лавах терористичної «ДНР» під прізвиськом «Васо», та задокументували його злочинну діяльність. Із Запоріжжя до Донецька майбутній «Васо» подався у червні 2014 року. З одного боку, він був проросійські налаштованим, з іншого, – не відкидав для себе можливості підзаробити на війні.

Спочатку вступив до лав терористичної групи «Російська православна армія». Вона базувалась у захопленій терористами адміністративній будівлі УСБУ в Донецькій області та перебувала під орудою бойовика «Міши П’ятого». Саме тут запоріжець отримав позивний «Васо», та деякий час перебував у вказаному угрупованні. Пізніше він подався до лав терористичної групи «Миколаївський батальйон» під орудою терориста на прізвисько «Нік».У його обов’язки входив ремонт та обслуговування транспорту терористів, за допомогою якого вони контролювали захоплений Донецьк та здійснювали озброєний супротив Збройним Силам України і добровольчим батальйонам.

Запоріжець, як і решта терористів, носив камуфляж та мав вогнепальну зброю: автомат «Калашникова» АК-47 та пістолет «Макарова». Терористичну діяльність здійснював приблизно до січня 2016 року. Після цього він таємно повернувся до Запоріжжя, де приховував свою участь у терористичній організації та переховувався від правоохоронних органів. Однак співробітники СБУ вирахували зловмисника та затримали.

Кримінальне провадження стосовно запоріжця було відкрито Слідчим відділом Управління СБ України в Запорізькій області за ч. 1 ст. 258-3 ККУ (Створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації).

На початку жовтня «Васо» оголосили підозру. Тепер же обвинувальний акт направлений до суду. Судитимуть бойовика очно.

Сообщение Починав у будівлі Донецької СБУ під орудою «Міши П’ятого»: якого бойовика судитимуть в Запоріжжі появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/pochinav-u-budivli-doneckoi-sbu-pid-orudoju-mishi-p-jatogo-jakogo-boi-ovika-suditimut-v-zaporizhzhi.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top