Помічник нардепа України працював на ФСБ і зливав розвіддані

Контррозвідка Служби безпеки України затримала в Києві помічника-консультанта народного депутата від «Слуги народу», який був російським агентом і вів розвідувально-підривну діяльність в органах влади України.

За повідомленям пресгрупи СБУ, викритий посадовець перебував на агентурному зв’язку у заступника начальника 9 управління департаменту оперативної інформації 5 служби фсб Дмітрія Зубарєва.

Своєму російському куратору зрадник передавав розвіддані з різних напрямів. Зокрема, про міжнародну співпрацю, внутрішньополітичний курс, зміцнення кордону з рф і проведення АТО/ООС на сході України.

За співпрацю з ворогом він щомісячно одержував від російських спецслужб гроші у розмірі від 1,5 до 4 тис. дол. «Винагорода» зростала залежно від рівня складності завдань і термінів їх виконання.

Встановлено, що посадовець був завербований кадровим співробітником 9 управління 5 служби фсб Юрієм Водолазкім під час поїздки до москви. Згодом той передав агента на «зв’язок» своєму керівнику.

Для збору розвідданих посадовець використовував широке коло особистих знайомств і статус помічника чинного нардепа. А передавав інформацію через зашифрований канал електронного зв’язку.

Не раз зрадник зустрічався зі своїми «кураторами» на території третіх країн, де отримував завдання та гроші.

Слідчі СБУ повідомили йому про підозру у вчиненні злочину за ст. 111 КК «Державна зрада». Йому обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Від джерела у правоохоронних органах «УП» стало відомо, що зрадник був помічником народного депутата Юрія Здебського. Той був учасником АТО у 2014-2016 роках, має звання полковника, а в 2019 році пройшов до Верховної Ради від партії «Слуга народу» на Харківщині.

Источник: https://forpost.media/vijna/pomichnyk-nardepa-ukrainy-pratsiuvav-na-fsb-i-zlyvav-rozviddani.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top