Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря»: епідеміолог розказала, кого омине COVID-19

Лікарка, зокрема, розповіла, що люди, які у більш важкій формі перехворіли на COVID-19, упродовж довшого часу убезпечені від повторного зараження.

‒ У кого був складніший перебіг – мають більшу кількість антитіл до вірусу. Але і це індивідуально: я тому приклад, бо 3 місяці тому перехворіла важче, ніж мій чоловік, і у нього було виявлено менше антитіл. Однак на сьогодні у нас їх кількість вирівнялась, але захист ще є. Хто хоче знати ситуацію – варто робити аналізи на антитіла, – сказала Мухарська.

За словами експертки, учені ще не визначили, на скільки місяців людина убезпечується від COVID-19 завдяки вакцинації. Але глядачам, які мають літніх батьків, навіть віком 90+, порадила невідкладно записати їх у чергу на щеплення – як таких, що належать до пріоритетної групи. Щодо вакцинації від COVID-19 дітей лікарка зазначила, що поки це не на часі.

– Жодна вакцина, дозволена до використання у медичній практиці, не проходила третю фазу досліджень на дітях. Але якщо виробники вакцин продовжать ці дослідження, згодом, можливо, дітей теж вакцинуватимуть.

Гостя проєкту «Запитай у лікаря» порадила не збивати підвищену температуру при вірусному захворюванні, якщо вона піднялася не вище 38 градусів. Бо саме за такої умови виробляються антитіла і виникає імунний захист організму. А ще розповіла, як правильно користуватися антисептиком, аби той дійсно подіяв.

‒ На руках і поверхнях вірус довго не живе. Але щоб провести дезінфекцію, слід робити це правильно. Якщо людина взяла антисептик і просто побризкала на руку, немає гарантії, що вірус загине. Слід налити в долоню 3 мілілітри антисептика та 30-40 секунд протирати руки, виконавши 6 рухів. За подібною схемою хірург обробляє руки перед тим, як зайти до операційної.

Людмила Мухарська – сімнадцятий експерт проєкту «Запитай у лікаря». Раніше про лікування та профілактику COVID-19 розповідали доктор медичних наук, професор, ректор Національного медуніверситету ім. О. Богомольця Юрій Кучин; кардіохірург, директор Інституту серця, професор Борис Тодуров; докторка медичних наук, завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського Алла Мироненко та інші провідні фахівці.

«Глядачами проєкту «Запитай у лікаря» стали вже понад три з половиною мільйони людей, і цікавість до онлайн-зустрічей із провідними лікарями країни постійно зростає. Експертами виступили багато авторитетних медиків: анестезіологів, епідеміологів, терапевтів і педіатрів. За чотири місяці існування проєкту медики детально розповіли про симптоматику коронавірусу, методики лікування цієї хвороби та постковідну реабілітацію», – говорить директорка з комунікацій Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.

Онлайн-проєкт «Запитай у лікаря» реалізується в межах програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Прямі трансляції можна переглянути на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook, а також на сторінці в YouTube. Під час ефіру провідні медичні фахівці говорять про ключові питання профілактики COVID-19. Програмою «Рінат Ахметов – Порятунок життів» реалізується вкрай важливий проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні». Це найбільша, системна і масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медичним установам у боротьбі з коронавірусом. У рамках проєкту передано понад 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту та витратних матеріалів, 337 тисяч експрес-тестів і більш ніж 200 суперсучасних апаратів ШВЛ.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/proiekt-fondu-rinata-ahmetova-zapitaj-u-likarja-epidemiolog-rozkazala-kogo-omine-covid-19/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=proiekt-fondu-rinata-ahmetova-zapitaj-u-likarja-epidemiolog-rozkazala-kogo-omine-covid-19

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top