Проєкт з оновлення Хортиці є успішним кейсом з державно-приватного партнерства

Проєкт з оновлення запорізької Хортиці є вдалим прикладом того, як держава та великий бізнес можуть разом робити успішні масштабні проєкти перетворень

У Києві сьогодні, 25 листопада проходить форум «Велике будівництво: Авіація. Туризм». У терміналі F Міжнародного аеропорту «Бориспіль» зібралися провідні вітчизняні та міжнародні експерти, які діляться своїм досвідом розвитку туризму та інфраструктури.

Однією з провідних тем у панельній дискусії “Розвиток туристичного потенціалу та туристичних продуктів” стала доповідь директора департаменту регіонального розвитку Групи Метінвест Олександра Вишнякова “Національний проєкт відродження острова Хортиця, як приклад державно-приватного партнерства”. Він нагадав, що Група Метінвест виступила партнером у реалізації проєкту з відновлення Хортиці в рамках президентської програми «Велике будівництво».

Проєкт з оновлення запорізької Хортиці є вдалим прикладом того, як держава та великий бізнес можуть разом робити успішні масштабні проєкти перетворень

— Ми всі маємо шаблонні уявлення про Хортицю, що це легендарний острів посередині Дніпра, що це колиска козацтва і національне надбання, що це туристичний магніт в нашій країні. Але під час роботи над проєктом ми хотіли показати ще одну частину, дуже важливу грань острова — його силу. Адже Хортиця — це сила, на Хортиці ти сильний, — сказав Олександр Вишняков. — Ми змогли об’єднати минуле, сьогодення та майбутнє. Над цим команда працювала, працює і надалі працюватиме — для нас це перспективний системний проєкт.

Він нагадав, що комбінат “Запоріжсталь” Групи Метінвест є багаторічним партнером Національного заповідника “Хортиця”, який допомагає йому розвиватися, розширювати експозиційний фонд та проводити унікальні наукові експедиції. До слова, візитівка Хортиці — історико-культурний комплекс “Запорозька Січ” – свого часу був побудований за участі комбінату.

Тому закономірно, що саме комбінат «Запоріжсталь» Метінвесту приєднався до проєкту національного масштабу в рамках «Великого будівництва», який допоможе з одного боку реалізувати потенціал острова, а з іншого – зберегти його ідентичність, ДНК Хортиці.

— Цього року з’явилася довгоочікувана можливість підійти до перезавантаження острова Хортиці комплексно, в рамках президентської програми «Велике будівництво». Між владою та великим бізнесом було підписано Меморандум про співпрацю. І сьогодні цей досвід приватно-державного партнерства, якого потребує Україна, — наголосив директор департаменту регіонального розвитку Групи Метінвест. – Як будь-яка європейська компанія, український комбінат «Запоріжсталь» розуміє, що стабільний бізнес неможливий без сталого розвитку територій, де він працює. Ми прагнемо не бути присутніми чи існувати на конкретному місці – ми прагнемо розвивати це місто, де самі живемо, ростимо дітей. Ми хочемо розвивати місто, з яким пов’язуємо своє майбутнє – і це головна мотивація Метінвесту у цьому проєкті та сотнях інших проєктів.

Проєкт з оновлення запорізької Хортиці є вдалим прикладом того, як держава та великий бізнес можуть разом робити успішні масштабні проєкти перетворень

Реалізація масштабного проєкту на усіх етапах супроводжується підтримкою Групи Метінвест. Для успішного втілення ідеї було створено проєктний офіс – сучасну модель реалізації масштабних проєктів національного рівня. Фундаментом стала концепція, візія розвитку Хортиці, створена фахівцями консалтингової компанії Big City Lab. До її створення залучалися не тільки профільні фахівці, а й усі небайдужі до долі легендарного острова — в рамках дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє».

Вперше за свою історію Хортиця отримала свій бренд та айдентику. У брендингу острова вдалося поєднати минуле та майбутнє, зробити айдентику зрозумілою для більшості з нас, і разом з тим зберегти унікальну ідентичність території.

Ключовими етапами, за словами Олександра Вишнякова, стали візуальні перетворення на Хортиці: реконструкція музею історії запорозького козацтва, пагорбу Єдності та Козацького кола. Ці об’єкти отримали не тільки зручну інфраструктуру, а й стали доступними для усіх без винятку людей – простір став безбар’єрним.

Проєкт з оновлення запорізької Хортиці є вдалим прикладом того, як держава та великий бізнес можуть разом робити успішні масштабні проєкти перетворень

На переконання Олександра Вишнякова, ключова роль Групи Метінвест – бути рушійною силою проєкту: від створення ідеології ключових змін Хортиці у сприйнятті українців – до конкретної системи реалізації: у технічному, управлінському та публічному сенсі. Адже завдяки своїм професійним компетенціям та успішному досвіду реалізації масштабних перетворень Група Метінвест виступає носієм та втілювачем нових сучасних форм управління. Тобто Метінвест є необхідним драйвером швидких перетворень, що змінюють території та філософію відносин. А кейс з оновлення Хортиці можна запозичувати та масштабувати в інших соціально важливих проєктах України.

Читайте также: Бренд острова Хортиця потрапив до шорт-листа престижної премії

Сообщение Проєкт з оновлення Хортиці є успішним кейсом з державно-приватного партнерства появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/proyekt-z-onovlennya-hortitsi-ye-uspishnim-keysom-z-derzhavno-privatnogo-partnerstva

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top